3 Tenis Topu ile Egzersiz

Evde yapabileceğiniz 3 tenis topu egzersizi

» Sağlık

Hemen Paylaş!Evde yapabileceğiniz 3 tenis topu egzersizi


Kilo vermek her zaman zevksiz ve zor egzersizlerle olmak durumunda değil! Şimdi biraz çocukluğumuza dönüyoruz ve topla oynarak inceliyoruz!

Halle Berry ve Jessica Alba'nın egzersiz koçu Ramona Braganza, tennis topuyla yapabileceğiniz, kardiyo ve vücut şekillendirici egzersizlerden oluşan bir liste sunuyor.


Karın egzersizi

Topu sol elinize alın, yere oturun ve bacaklarınızı uzatın. Bir bacağınızı yukarı kaldırın, gövdenizle 'V' pozisyonu alıcak forma getirin. Bacaklarınızla makas hareketi yaparket, topu bacaklarınızın arasında elden ele geçirin.

10-15 tekrardan 3 set yapın. İki hafta içerisinde sonuç alamaya başlayacaksınız. Hareketi yaparken kaslarınızı kasılı tutmayı unutmayın.


Kadiyo egzersizi


Bu kardiyo egzersizi için içinizdeki çocuğu uyandırmaya hazırlanın. Topu duvara atıp sektirin, size döndüğünde avuç içinizle topu tekrar duvara gönderin. 30 saniye hiç kaçırmadan devam etmeye çalışın ve 3 kez tekrarlayın.Topun peşinde koşmak size hayli kalori yaktıracaktır.

Bacak egzersizi


Ayaklarınızın arasını 1 ayak genişliğinde acın ve dik durun, gerinizde duran bir tabureye otururmaya çalışrmış gibi çömelin.Çömelirken topu havaya atın ve top düştüğünde tekrar kalkın. Dizlerinizin ayak parmaklarınızın ilerisinde olmamasına dikkat edin.15 kez tekrarlayın.

Evde yapabileceğiniz 3 tenis topu egzersizi


Son olarak tenis topunu ayağınızın altında yuvarlayarak, ayaklarınıza masaj uygulayabilir ve bu şekilde yorgunluğunuzu atabilirsiniz.

 

Yorum Sizin?

İlginizi Çekebilir