İhvan liderinin isyanı

17 yaşındaki kızını kaybeden İhvan liderinin isyanı

» Güncel Haber

Hemen Paylaş!

Mısır'da Müslüman Kardeşler yöneticilerinden Muhammed Beltaci'nin 17 yaşındaki kızı Esma'da Rabiatul Adeviyye Meydanında göğsünden ve sırtından aldığı kurşunlarla hayatını kaybetti.

"BU ORDU İNSANLIĞINI KAYBETTİ"

Kızının ölümünden sonra El-Cezire televizyonuna konuşan Muhammed Beltaci, ordu komutanlarına ve polis yöneticilerine seslenerek, "Emirlere itaat etmeyin. Abdulfettah es-Sisi sizin ellerinizi kana bulayarak suçuna ortak etmek istiyor, sizi kendisine kan kardeşi yapmak istiyor. Emirlere itaat etmeyin çünkü bu ordu şerefini kaybetmiştir, insanlığını kaybetmiştir. Mısırlıları katleden bu ordunun emirlerine itaat etmeyin. Evlerinize dönün" çağrısı yaptı.

"SİSİ KENDİSİNİ DARAĞACINDAN KURTARMAYA ÇALIŞIYOR"

"Ey Mısır halkı, sizi Rabiatul Adeviyye'ye gelerek bizi korumaya, bize katılmaya çağırmıyorum" diyen Biltaci, "Sisi kendisini darağacacından kurtarmak için ülkeyi iç savaşa sürüklüyor. Durum böyle devam ederse Mısır da Suriye gibi olacak. Mısırlıları, ordunun siyasi rolüne son vermeye çağırıyorum. Sokaklara inin ve askeri darbenin sona erdiğini ilan edin" diye konuştu

Yorum Sizin?

İlginizi Çekebilir