Apple, Türkiyede Mağaza Açıyor

Apple Türkiye'de ilk mağazasını açacağını duyurdu

» Teknoloji

Hemen Paylaş!

Apple, sonunda Türkiye’ye de mağazasını açıyor. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Apple’ın CEO’su Tim Cook’a sitem etmesi, teknoloji devini Türkiye’de de mağaza açmak için harekete geçirdi.   Dünyanın 13 ülkesinde orijinal Apple... 1 

Apple, sonunda Türkiye’ye de mağazasını açıyor. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Apple’ın CEO’su Tim Cook’a sitem etmesi, teknoloji devini Türkiye’de de mağaza açmak için harekete geçirdi.   

 Dünyanın 13 ülkesinde orijinal Apple ürünlerinin satıldığı mağazalar açan şirket, artık daha fazla büyüyebileceği pazarlara açılmak istiyor. Apple mağazalarının olmadığı ülkelere yatırım yapmak istediğini söyleyen Tim Cook, 30 yeni mağaza açacaklarını söyledi. İstedikleri verimi alamadıkları 20 mağazayı kapatacağını açıklayan Apple CEO’su, Türkiye’ye müjdeyi verdi. Tim Cook, yaptığı açıklamada bu mağazaların ilkinin Türkiye’de açılacağını belirtti.

 Dünya devi Apple’ın önümüzdeki aylarda Türkiye’de ilk mağazasını açması bekleniyor.

 

ABDULLAH GÜL, APPLE’A SİTEM ETMİŞTİ

 Geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Silikon Vadisi’ni ziyaret eden Cumhurbaşkanı Gül, Apple şirketini ziyareti sırasında Tim Cook’a sitem etmişti. Türkiye’de orijinal ürünlerin satıldığı herhangi bir Apple mağazasının bulunmadığından ve Q klavyenin Türkçe’ye uygun olmadığını belirten Gül, Cook’a bazı taleplerini iletmişti.

 

Birkaç hafta önce Apple yetkililerini Çankaya’da ağırlayan Cumhurbaşkanı Gül, bu söylemlerini tekrarlamıştı. Türkiye’ye ikinci sınıf ülke muamelesi yapılmaması gerektiğini belirten Gül’ün bu talebi, olumlu karşılanmıştı.

zaman

Yorum Sizin?

İlginizi Çekebilir