Ayşe Armandan Dikkat Çekici Yazı

Ayşe Armana göre tesettürlü bayanlar trafikte tehlikeliymiş !

» Güncel Haber

Hemen Paylaş!

Köşesinde, trafikte otomobil kullanan türbanlıları eleştiren bir okur mektubuna yer veren Ayşe Arman, bir kez daha ülke gündemine oturdu. "Sürücülerin bir kısmı türbanı öyle bir takıyor ki araba sürerken ne sağlarını ne de sollarını tam görebiliyorlar. Öne doğru 3 santim çıkmış türbanlar, görüş açılarını kısıtlıyor" diyen okuyucusuna cevap veren Arman, bu sözlerinden dolayı kendisine kızılacağını da belirterek bugüne kadar böyle bir sorundan haberdar olmadığını söyledi ve okuyucularının kendisine yazmasını istedi.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ ÇEKTİ

Ayşe Arman'ın köşesinde yer verdiği bu görüş, sosyal medyada tepkiye yol açtı. Türbanlı sürücüleri şikayet eden okur yazısına yer veren Arman'a tepki gösteren sosyal medya kullanıcıları, ünlü yazarın da bir yazı dizisi için İstanbul'da türbanla gezdiğini hatırlattı.

İşte Ayşe Arman'ın köşesinde paylaştığı yaz;

46 yaşındayım. Kadınların türban takmasıyla bir derdim yok. Herkesin kendi hayatı, kendi inancı, aman yanlış anlaşılmasın. Fakat trafikte, araç kullanan bazı türbanlı kadınlar benim derdim oldu, oluyor.

Türbanı düzgün takanlara bir şey demiyorum ama bir kısmı öyle bir takıyor ki, araba sürerken ne sağlarını ne de sollarını tam olarak görebiliyorlar. Öne doğru en az 3 samtim çıkmış türbanlar, görüş açılarını kısıtlıyor, kaç kere tehlike atlattık. ‘Arabada başlarını açsınlar’ demiyorum, herkesin kendi tercihi, sadece lütfen araba kullanırken türbanın üst tarafını görüş alanlarını kapatmayacak şekilde arkaya kıvırsınlar. Bizim de hayatımızı tehlikeye atıyorlar, bunu dile getirdiğim için de bana kızmasınlar...
-  Kızacaklar. Ben bugüne kadar böyle bir sorunun varlığından haberdar değildim. Eğer gerçekten böyle bir sorun varsa, dikkat etmek gerekiyor. Çünkü söz konusu olan insan hayatı. Bu konuda dileyen bana yazabilir...

kaynak:ensonhaber.com

Yorum Sizin?

İlginizi Çekebilir