Baro Başkanına Bak Sen !

Baroların başkanından başörtülü kadına hakaret

» Güncel Haber

Hemen Paylaş!

 
 
Başörtülü Ceylan: Hızlı trende yüksek sesle konuştuğu için uyardığım Barolar Birliği Başkanı “Sen kimsin otur oturduğun yerde, zaten bu ara sizin gibiler ile konuşulmuyor” diye bana hakaret etti.
Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun hakaretine maruz kaldığını belirten başörtülü Zahide Ceylan, Feyzioğlu hakkında  ‘tehdit ve hakaret’ suçundan şikayetçi oldu. Eskişehir-Ankara yolunda hızlı trenle seyehat eden Ceylan, önündeki birisinin telefonla yüksek sesle konuşması üzerine rahatsız olarak kendisini uyardığını, bunun üzerine daha sonra Metin Feyzioğlu olduğunu öğrendiği kişi ve yanındakilerin sözlü saldırısına maruz kaldığını belirterek polise başvurdu.

Ülkemde durum çok kötü!

Olayın adliyeye taşınmasının ardından nöbetçi savcının talimatıyla ifadesi alınan Zahide Ceylan “Olay günü aynı vagonda 13A-13B ve 13C numaralı koltuklarda oturan kişilerden biri, telefonda yüksek sesle ingilizce konuşarak ‘Ülkemde durum çok kötü,polis herkese ateş ediyor’ gibi cümleler kullanıyordu. Ben de çok yüksek tonla konuştuğu için rahatsız olduğumu ilettim” dedi.

Sizin gibilerle konuşulmaz

Bunun üzerine Feyzioğlu’nun kendisine dönerek “Sen kimsin otur oturduğun yerde, zaten bu ara sizin gibiler ile konuşulmuyor” dediğini anlatan Ceylan “Ben bir vatandaş olduğumu söyledim. Sonra bir kişi de bana destek çıkarak, ‘utanmıyormusunuz bir bayana karşı böyle kırıcı oluyorsunuz’ dedi. Feyzioğlu’nun yanında bulunan 2 kişi de beni azarladı. Feyzioğlu’nun yanındaki top sakallı arkadaşı ise ‘Geri zekalı, rahatsız oluyarsan trenden in’ diye bana hakaret etti. Bu kişilerden şikayetçiyim” dedi.

Ceylan’ın bu şikayeti üzerine başlatılan soruşturma kapsamında, sözkonusu koltuklarda oturan kişilerin Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ile Barolar Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri Av.Sabri Çepik ve Av. Kürşat Karacabey oldukları belirlendi. Yetkililer 18 Haziran 2013 tarihinde yaşanan olaya ilişkin 2 görgü  tanığının olduğunu belirterek, görüntülerin bulunduğu bir cd’nin de dosyaya konulduğunu ifade ettiler.  Bu arada Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın olayın Eskişehir il sınırında gerçekleştiği için soruşturma evrağını Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderdiği öğrenildi.

Dış ülkeye yalan bilgi veriyor

Zahide Ceylan, olay günü sosyal paylaşım sitesinden yaşadıklarını paylaşmış. İşte Ceylan’ın o mesajları: “Eskısehır ank. hızlı trende vAtan haını bırı. Dış ülkeye yalan bılgı verıyor!!... Bugün benı de eskısehır ank tren de linç edeceklerdı ama ! Allah ayaklarına dolandırdı (Üstelık tanınan bır sahsıyet)... 

Yorum Sizin?

İlginizi Çekebilir