Başbakan Gazzeye Gidiyor

» Güncel Haber

Hemen Paylaş!

 

İsrail'in özür dilemesinin ardından Gazze'deki ambargo da kaldırılıyor. Bu gelişmeyle birlikte Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Gazze'ye gitmesi bekleniyordu. Gelen son resmi açıklamayla Erdoğan'ın Nisan ayında Gazze'ye gidebileceği öğrenildi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Bu ay içerisinde, nisan ayı içerisinde benim bir Gazze ziyaretim olabilir. Temennim odur ki bu sürece aklıselim hakim olsun'' dedi. 

Erdoğan, İsrail'in Türkiye'den özür dilemesine ilişkin 'Süreç içerisindeki uygulamaları görelim. Uygulamalar sağlıklı yürüdükten sonra biz de bu uygulamalara olumlu katkı sağlarız' dedi.

Ayrıca süreçle ilgili konuşan Başbakan şunları söyledi: "Özür beyanı bizim istediğimiz gibi gerçekleşti. Bu süreçte ambargoyla ilgili yasak da kalktı. Ben Netanyahu ile konuşurken Obama da yanındaydı" dedi.

Başbakanlık, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la yaptığı telefon görüşmesinde Mavi Marmara baskını sebebiyle Türk halkından özür dilediğini, tazminat ödemeyi kabul ettiğini ve Gazze dahil Filistin topraklarına sivil halkın kullanacağı malların girişine ilişkin kısıtlamaları kaldırmayı kabul ettiğini bildirmişti.

Haber7.com

Yorum Sizin?

İlginizi Çekebilir