Başörtülü Öğretmene Saldırı !

İzmir de Başörtülü Öğretmene Saldırdılar !

» Güncel Haber

Hemen Paylaş!

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın ‘Bir yakınımın gelini yerde sürüklendi’ diyerek gündeme getirdiği başörtülü Z.D.’nin yaşadıklarının bir benzerinin, İzmir’de Duygu Takım isimli genç öğretmenin başına geldiği ortaya çıktı

Zaman Gazetesi’nden Özdemir Özkan’ın haberine göre, Gezi Parkı eylemcilerinden bir grup, İZBAN treninde yolculuk yaptıkları Duygu Takım adlı bir öğretmene sözlü ve fiziksel saldırıda bulundu.

Olay Karşıyaka’da geçen hafta yaşandı. Anaokulu öğretmeni olan Duygu Takım, iş çıkışı evine gitmek için trene bindiği esnada kendisiyle beraber eylemcilerinde trene bindiğini belirten Takım ““Hükümet aleyhine konuşuyorlardı. Arkamdan omzuma doğru bir iteleme geldi. Ben de dönüp buyurun dedim. ‘Gündüzleri çok rahat geziyorsunuz akşamları da çıksanıza’ şeklinde bir cümle kurdu. Başörtülü olmam nedeniyle hareketlerde bulundu. Karşılık vermeyince daha da hırçınlaşarak başörtümü tutup çekti” dedi.


Bu duruma tepki gösterince diğer eylemcilerin ayağa kalkarak üzerine yürüdüğünü söyleyen genç öğretmen, trenin durması üzerine indiğini dile getirdi. Takım, ağlayarak evine doğru yürüdüğünü ifade ederek, “Başörtümü çekince eşarbımdaki iğneler başıma batmış. Bunu eve varınca fark ettim, başımda şişlikler vardı. Bu kişilere hiçbir zaman hakkımı helal etmeyeceğim.” diye konuştu.

Yorum Sizin?

İlginizi Çekebilir