Başörtülü Sporcu Yılın Sporcusu Oldu

» Güncel Haber

Hemen Paylaş!


Merkezi İstanbul`da bulunan ve kısa adı ULGAYAD olan Uluslararası İslam Dünyası Gazeteci ve Yazarlar Derneği’nin bu yıl ikincisini düzenlediği `yılın en başarılıları ödülleri` sahiplerini buldu.

SİNAN USLU ULGAYAD`ın 2012`nin En Başarılıları Ödül Töreni önceki gün akşam, Ankara`da Mamak Belediyesi`ne ait Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kongre Merkezi`nde gerçekleştirildi. İstiklal Marşı`nın okunması ve şehitler için 1 dakikalık saygı duruşu ile başlayan gece, semazenlerin gösterisi ile sürdü. Ardından Ankara Seymenleri kısa bir gösteri yaptı. Gecenin sonunda ise Karadeniz folklor ekibi sahne aldı. ULGAYAD Başkanı Şükrü Demir`in kısa konuşmasının ardından ödül törenine geçildi. 2012`nin en başarılı bakanı ödülüne eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ layık görüldü.

 

BAŞÖRTÜLÜ SPORCU ONURLANDIRILDI Gecede 2012`nin en başarılı Bakan Yardımcısı ödülüne Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, En Başarılı Sporcusu ödüllerine Dünya ve Avrupa Şampiyonu Milli Güreşçimiz Rıza Kayaalp ile Avrupa Geleneksel Wushu Şampiyonası`nda başörtülü olduğu için puanlaması yapılmayan Zeynep Akyüz`e verildi. Wushu Dünya Şampiyonu sporcu Zeynep Akyüz, geçtiğimiz haftalarda Romanya`da yapılan Avrupa şampiyonasında, başörtülü olması gerekçe gösterilerek oylanmayarak müsabakalardan diskalifiye edilmişti. Ödülü Orhan Erdem`in elinden alan Zeynep Akyüz, "Şu an almış olduğum ödül Avrupa şampiyonluk madalyası ve ödülünden daha kıymetli ve değerlidir. Başörtülü olmamdan dolayı diskalifiye olmam beni moralman yıprattı. Ancak Türkiye`de başörtüsüne sahip çıkılarak bu ödülü bana layık görmeleri beni çok mutlu etti. Bana bu ödülü layık gören büyüklerime teşekkür ederim" dedi.


Yorum Sizin?

İlginizi Çekebilir