Bunlara Dikkat Ediniz !

» Güncel Haber

Hemen Paylaş!

Sosyal Medyadan insanları galeyana getirip sokağa dökmek isteyen ve her kesimin eylemlere destek verdiğini göstermek isteyen eylemciler, tesettürlü bayanların fotoğraflarını çalıp Twitter da sahte hesaplar açarak Eyleme Destek tweeti atmaktadırlar. Yalan haberler paylaşarak insanların dikkatini çekmektedirler. Tesettürlü bayanlara sövenler, söz konusu "eyleme destek" olunca bu sahte hesaplardan atılan Tweeti paylaşmaktadırlar.

Sosyal Medyadan olayları provoke ederek, yalan haberler yayarak insanları sokağa dökmeye çalışan bu kişilere karşı dikkatli olmalıyız. Olayların bu kadar büyümesinde büyük etken olan Twitteri kullanırken yayınlayacağınız fotoğrafa dikkat ediniz. Bu aralar özellikle profilinizi kilitleyiniz. Özel korumaya alınız. Tanımadıklarınızı facebooka eklemeyiniz. Profil fotoğraflarınızı ve albümlerinizi herkese görünür yapmayınız. Twitter'da yayınlanmış fotoğraflarınızı kaldırınız. Bu uyarıları dikkate almazsanız twitterda ve facebookta yapılan yalan haberlerle başınız belaya girebilir.

Herkes istediğini düşünebilir, istediği partiyi tutabilir. Bizim tepkimiz ortalığı yakıp yıkanlara ve ülkemize zarar verenleredir. 

İşte tesettürlü bir bayanın fotoğrafını çalıp sahte hesap açıp oradan şiddeti ve eylemi destekleyen birisi


 

Yorum Sizin?

İlginizi Çekebilir