Canon 70D, Canon 60D'ye karşı..

Canon'un yeni DSLR'si 70D, acaba eski model 60D'den farklı neler sunuyor?

» Teknoloji

Hemen Paylaş!

Canon, 60D modelinin yerini alacak yeni kamerası EOS 70D'yi bir süre önce tanıttı. Orta-üst seviyede yer alan DSLR kamera daha yüksek çözünürlüğe sahip bir sensöre, geliştirilmiş görüntü işlemcisine ve dokunmatik ekrana sahip. Peki 60D'den bu yana neler değişti, neler aynı kaldı?

Sensör
Canon, 70D'yi tamamen yeni bir görüntü sensörü ile donatmış ve bu sayede kamera benzersiz, yeni özelliklere kavuşuyor. APS-C boyutu değişmese de 60D'de 18 megapiksel olan çözünürlük artarak 20.2 megapiksele yükselmiş. Ayrıca Nikon D7100'ün aksine Canon, 70D modelindedüşük geçiş filtresine yer vermiş.

İşlemci
Canon'un son nesil işlemcisi Digic 6'yı ilk olarak PowerShot SX280 ve PowerShot SX270 modellerinde görmüştük. Zaten Canon'un yeni işlemcileri genellikle ilk olarak bu model serisinde boy gösteriyor. Fakat Canon, 70D modelinde en yeni işlemciye yer vermemiş, onun yerineCanon 6D'de de bulunan Digic 5+ işlemcisi bulunuyor. Canon'un iddiasına göre Digic 5+, 60D'nin işlemcisi Digic 4'ten tam 17 kat daha yüksek performans sunuyor, ayrıca daha gelişmişgren düzeltme özelliğine sahip.

Yorum Sizin?

İlginizi Çekebilir