CHP'den bir Skandal Daha !

İslam'a hakaret eden Ekşi Sözlük'e açık çağrı

» Güncel Haber

Hemen Paylaş!

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Peygamberimize hakaret eden Ekşi Sözlük'e ödül verdi, sosyal medya bu olayı tekrar gündeme getirdi. #soysuzekşisözlük hashtagiyle trend topic olan olaya tepkiler çığ gibi… Okuyucular çirkin ifadelerin sözlükten ne zaman kaldırılacağını merak ediyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 7 Temmuz'da İstanbul'da Ekşi Sözlük yazarlarıyla bir araya gelmiş ve Ekşi Sözlük'ün kurucusu Sedat Kapanoğlu'na gezi olayları sonrası gaz maskesi ve bir de teşekkür sertifikası hediye etmişti. Kapanoğlu ile 8 ekşi sözlük yazarı hatıra fotoğrafı çektiren Kılıçdaroğlu'nun memnuniyeti yüzünden okunuyordu.

Olayın üzerinden 2 hafta geçmesine rağmen olay sosyal medyada bir kez daha gündeme geldi. Ekşi Sözlüğe büyük tepki gösteren kullanıcılar, #soysuzekşisözlük hashtagini Twitter'da trend topic yaptı. 

Ekşisözlük adlı sosyal paylaşım sitesinde Hz. Peygamber'e çok ağır hakaret ve küfürler edilmiş, Hz. Peygamber'le ilgili iğrenç iftiralarda bulunulmuştu.

İSLAM'A HAKARETLER DİZ BOYU

Bilinçli bir şekilde İslam değerlerini hiçe sayarak, onunla dalga geçen, onu aşağılayarak küçük düşüren ekşisözlük'ün hakaretleri bununla da sınırlı değil.

Sözlükte İslam'la ilgili olarak yapılan yorumda göz göre göre hakaret edilmekte ve dalga geçilmektedir. İşte onlardan bazıları: 

-"ülkemizdeki yobaz kesim ve islam ülkelerinin medeniyetsizliği sayesinde nefret ettiğim din.evet evet ciddi anlamda nefret ettirdiler.."

-"arapcada, boyun egmekteslim olmak ve itaat etmek anlamina gelir. allah'a tam teslimiyet ve itaate dayandigi icin de muslumanlarin dinine bu ad verilmistir."

-"hakkında yeterli bilgi sahibi olmadan , atıp tutulmaması gereken inanç sistemi."

Bu ve buna benzer yüzlerce ifade sitede yer almakta. 

EKŞİ SÖZLÜK'E ÇAĞRI

İslam'a, Hz. Muhammed ve Kur'an-ı Kerim'e bariz bir şekilde hakaretler saydırılan ekşi sözlük, bu rezalete ne zaman son verecek? Aşağılayıcı sözlerin yer aldığı bu ifadeleri yayından kaldıracak mı? Ya da bununla ilgili olarak devlet ya da yargı harekete geçecek mi? 

EKŞİ SÖZLÜK'E GELEN TEPKİLER

Twitter'da #soysuzekşisözlük hastagi kullanılarak gönderilen tweetlerde tepkiler dile getirildi.

Zeki Bahçe ‏@ZekiBahce 
Deden Bile Söndüremedi İslam'ın Nurunu. Sen mi Söndüreceksin Ebu Cehilin Torunu #soysuzekşisözlük 

Hüseyin Yılmaz ‏@oncekelam
İsminde bile meymenet olmayan küfürbaz ve ahlaksız bir site Efendimize dil uzatmışsa kapatılmalı vesahipleri yargılanmalı.#soysuzekşisözlük

Fatos Gurkan ‏@fatosgurkan
Sevgili Peygamber efendimize(SAV) ahlaksızca hakaret sözlerini #soysuzekşisözlük 'te yazan kafiri şiddetle kınıyorum

Yonca  @yoncakayasahin
Şimdi biri kalksa bu seref yoksunu, haysiyetsizlere  küfür etse hakaret sayarlar...  #soysuzekşisözlük

Bu haber haber7.com dan alıntıdır.  

Yorum Sizin?

İlginizi Çekebilir