Emin Çölaşan Kuran Kursuna Saldırdı

Emin Çölaşan Kuran Kursuna Saldırdı

» Güncel Haber

Hemen Paylaş!

Bu kez de Yaz Kur'an kurslarını hedef alan Sözcü Gazetesi yazarı Emin Çölaşan, yaz tatilinde çocukların mahalle ve imam baskısıyla Kur'an kurslarına gönderildiğini iddia etti.

Her defasında hükümeti ve değerleri hedef alan yazılarıyla boy gösteren Sözcü Gazetesi yazarı Emin Çölaşan, bu kez de din ve Kur'an kursu rahatsızlığını anlatan yazısıyla köşesinden çıkış yaptı. 

Hükümeti eğitim sistemi' üzerinden eleştiren Çölaşan, sözlerini yaz aylarında kendiistekleriyle Kur'an kurslarına giden çocukları sanki zorla ve baskıyla gönderiliyormuş gibianlatarak sürdürdü.

"Eğitimin hem milliliği kalmadı, hem de siyasete alet edildi" diyen Çölaşan, "Okullar yaz tatilinegirince minikçocuklar mahalle ve imam baskısıyla doğrudan Kuran kurslarına sevkediliyor. Kursların bir bölümü okullarda açılıyor" diye yazarak çarpıtma yazılarından birtanesine daha imza atmış oldu.

"Küçük kız çocuklarını örtmeye kalkışıyorlar" diyecek kadar akla ziyan cümleler kuran Çölaşan Kur'an kurslarında düzenlenen etkinlikleri de şu sözlerle başka yerlere çekti. "Camilerde o küçücük beyinler için karete kursları düzenleniyorÖdüllü namaz sistemi getirildi Öğrencilere önceden kupon dağıtılıyor. Her namaza glen öğrenci kuponunutarih ve saat yazdırarak imama imzalatıyor. Sonrasında, namazını en az aksatanlarabisikletucuz cep telefonu, tapon bilgisayaroyuncak gibi çeşitli ödüller veriliyor.İlköğretim okullarında bile küçük kız çocuklarını örtmeye kalkışıyorlar.

haber7.com

 

Yorum Sizin?

İlginizi Çekebilir