Fatma Nur'un katiline ceza yağdı

» Güncel Haber

Hemen Paylaş!

                                       
13 Ekim 2012 yılında,  
Haliç Üniversitesi öğrencisi 20 yaşındaki Fatma Nur Çelik’in elleri ve ayakları bağlandıktan sonra tecavüz edilerek öldürülmüştü, Çelik’in, katili 22 yaşındaki Cem Karaçay 36 yıl hapis cezası aldı. 


Fatma Nur'un katiline ceza yağdı

 

                        

 

İstanbul Bahçelievler'de üniversite öğrencisi Fatma Nur Çelik'i tecavüz edip öldüren Cem Karaçay ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum edildi. İnfaz kanununa göre sanığın toplam 36 yıl hapis yatacağı öğrenildi.

                                  

İstanbul Bahçelievler'de 21 yaşındaki üniversite öğrencisi Fatmanur Çelik'i öldürdükten sonra tecavüz ettiği iddia edilen Cem Karatay hakkında 'tasarlayarak kasten adam öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle açılan dava karara bağlandı.

Beyanların ardından kararını açıklayan mahkeme, Cem Karaçay'ı 'cinsel saldırı delillerini ortadan kaldırmak amacıyla adam öldürmek' suçundan ağırlaştırıulmış müebbet hapse mahkum etti. Mahkeme ayrıca Karaçay'a cinsel saldırı suçundan 12 yıl ve konut dokunulmazlığını ihlal etmek suçundan 2 yıl olmak üzere 14 yıl hapis cezası verdi.

Seda Çakmak'ın haberine göre; Bakırköy 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın karar duruşmasında tutuklu sanık Cem Karatay ile taraf avukatları hazır bulundu.


ATK: FATMA NUR KATİLİYLE BOĞUŞTU

Mahkemede Fatma Nur Çelik için hazırlanan Adli Tıp Kurumu raporu okundu. Adli Tıp Kurumu Biyoloji İhtisas Dairesi'nin hazırladığı raporda Fatma Nur Çelik'in kaş ve çene bölgesinde boğuşmaya bağlı sıyrıklar olduğu dile getirildi. Fatma Nur'un her iki gözünde de kanama olduğunun belirtildiği raporda, boyun bölgesinde ise baskı nednei ile kan toplaması ve sıyrıklar olduğu anlatıldı. Fatma Nur'un kanında alkol ve uyuşturucu maddeye rastlanmadığının dile getirildiği Adli Tıp raporunda, Çelik'in 9 ve 10'uncu tırnaklarının içinde bulunan deri parçalarının Cem Karaçay'a ait olduğu, Fatmanur Çelik'in anal ve vajinal incelemesinde sperm'e rastlanmadığı anlatıldı. Raporun sonuç kısmında ise, Çelik'in ölümünü solunum yollarının kapanması ve boyna baskıya bağlı boğulma sonucu meydana geldiği ifade edildi.

 

SAVCI: DELİLLERİ YOK ETMEK İÇİN ÖLDÜRDÜ

Daha sonra mahkemede duruşma savcısı mütalaasını açıkladı. Fatma Nur Çelik ile arkadaşı Sümeyye'nin olaydan bir ay önce Bahçelievler'de ev tuttuklarını anlatan savcı, sanık Karaçay'ın internet tamircisi süsü ile Çelik'in evine girip çıktığını dile getirdi. Sanıkla Fatma Nur'un tesadüf eseri tanıştığını dile getiren savcı, "Sanık maktülü takip edip evlerini öğrenmiştir. Olay tarihinde de internet arızası bahanesi ile eve geldiği anlaşılmıştır. Sanığın evde kaldığı yaklaşık 3 saatlik zaman diliminin son 25 dakikası içinde Fatma Nur'u kol ve boynundan tutup yatak odasına sürüklediği burada tecavüze ettiği belirlenmiştir. Sanığın maktülenin bağırması üzerine el ve ayakları ile ağzını koli bantı ile bağladığı ve delilleri yok etmek için boğarak öldürdüğü anlaşılmıştır." ifadelerini kullandı. Sanığın önceki beyanlarında Fatma Nur'u tanıdığı yönündeki ifadelerin raporlarla yalanlandığına dikkat çekilen mütalaada sanık hakkında cinsel saldırı, konut dokunulmazlığının ihlali ve nitelikli adam öldürme suçlarından ceza verilmesi talep edildi.

                       

PETEK: HAYVANİ DUYGULAR İLE ÖLDÜRDÜ

Mahkemede esas hakkındaki mütalaaya karşı yazılı söz alan Çelik ailesinin avukatı Reşat Petek, sanık Cem Karatay'ın Fatma Nur'u hayvani duygular ile öldürdüğünü belirtti. Adli Tıp Kurumu raporuna da değinen Petek, "Raporun da belirttiği gibi, Fatma Nur'un başında, yüzünde ve boyun bölgesinde ekimoz ile sıyrıklar halinde yaralanmalar tespit edildi. Bu tespitler Fatma Nur'un ırz ve namusunu korumak için ciddi mücadele ettiğini gösteriyor." dedi. Sanığın savunmasında Çelik'le görüştüğü yönünde iddialarda bulunduğunu da hatırlatan Petek, Adli Tıp raporu ile telefon kayıtlarının incelenmesi sonucu hazırlanan raporun sanığı yalanladığını söyledi. Avukat Petek, sanık Karatay'ın eldeki bilgiler ışığında en üst sınırdan cezalandırılmasını talep etti.

 

OLAY ÇARPITILIYOR, PİŞMANIM

Son sözü sorulan sanık Cem Karaçay ise olayların çarpıtıldığını ve olay nedeni ile çok pişman olduğunu söyledi.
                                       


Yorum Sizin?

İlginizi Çekebilir