Ferhan Şensoy hakaret etti

Ferhan Şensoy Müslümanlara hakaret etti

» Güncel Haber

Hemen Paylaş!

Tiyatro oyuncusu Ferhan Şensoy, "düşünceye saygı" konusundaki fikirleri ile hayli eleştiri alacağa benziyor. Ferhan Şensoy, kendi çapında yorumlarla dindarları hedef aldı.

Ferhan Şensoy, Aydınlık'taki "Müminler" başlıklı yazısında "Her eblehin zırva düşüncesine saygı göstermek zorunda değiliz, sövgü göstermek hakkımız mahfuz" diye yazdı. Şensoy'un hedefinde namaz kılan mü'min de vardı. 

İşte Şensoy'un yazısından bir bölüm;

SAYGI GÖSTERMEK DEĞİL SAVAŞMAK GEREK!

*"Herkesin düşüncesine saygı duymak gerekir, diye düşünülüyor. Gayet "Güzin Abla" bir yaklaşım. Saygı duymak, o salak düşünceyi kabullenmek olamaz.

 *Bir salaklığa saygı duyulamaz.

 *Herkes, çok geniş bir kapsam. Herkesin her bir kesimi çok salak şeyler düşünüyorsa bunlara saygı göstermek gerekmez.

 *Kimi civil beyinlerin örümcekli düşüncelerine saygı göstermek değil, onlarla savaşmak gerekir.

 *Her ahmekın zırva düşüncesine saygı göstermek zorunda değiliz, sövgü göstermek hakkımız mahfuz.

TİYATROYA GELEN İZLEYİCİ NE ZAMAN NAMAZ KILACAK LAN!

*Her yere mescit yapmak sevgisiyle mücehhes beyin, tiyatrolara da mescit yapılmasını önermiş! Durumun yasallaştığını düşünün!

*Tiyatroya oyun izlemeye gelen izleyici, ne zaman namaz kılacak, lan civil beyin? İki perde arasında mı? Perde arası yerine, namaz arası mı verilecek? Üstelik tiyatro namaz saatlerinde oynanmıyor ki! Kıl beş vakit namazını, sonra gel tiyatroya namazperver izleyici! Di mi lan, civil beyin

 

 

Her cami avlusuna bir tiyatro salonu yapılması daha uygun bir çözüm. Tiyatrolar salon sorunundan kurtulur. Her mahallede oynayabilir. Ülkemizde hala tiyatro salonu olmayan bir sürü kent var, oralara turneye gidilemiyor, tiyatroya hasretler, tiyatro izleyebilmek için yakın kentlere gidiyorlar. Tiyatro salonu olan kentlerde ise salon kiraları fahiş, bu bilet fiyatına yansıyor, izleyici bileti pahalı buluyor. Bu yüzden gidilemeyen kentler de var. Cami avlularına yapılacak tiyatro salonları tüm bu sorunları kökünden çözer. Diyanet tiyatro grubundan salon kirası alacak değil ya; günah!

Camide tiyatronun ne işi var, diye düşünen beyinler de olacaktır.

“Mümin, eğlendirendir.” demiş Hazreti Muhammed. Biz tiyatrocular, müminler oluyoruz!

 

Yorum Sizin?

İlginizi Çekebilir