FERİT AKGÜL & ‘’AMAZON KADINLARI’’

Ferit Akgül ‘’Amazon Kadınları’’ Defilesinde Mini Röportajımız

» Moda Haberleri

Hemen Paylaş!

FERİT AKGÜL & ‘’AMAZON KADINLARI’’ DEFİLESİ

İstanbul Cevahir AVM, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü özel etkinlikleri çerçevesinde 8 Mart Cuma günü bir defileye ev sahipliği yaptı. "Amazon" Savaşçı Türk Kadınları isimli defile ünlü isimleri de bir araya getirdi. 

Kendine has tarzıyla dikkat çeken modacı Muammer Ketenci'nin öğrencisi olan genç tasarımcı Ferit Akgül, dünden bugüne her türlü zorluğa göğüs geren Türk kadınının bu özel günü için "Amazon" (Savaşçı Türk Kadınları) ismini verdiği bir koleksiyon hazırladı. Koleksiyondaki tasarımların tanıtıldığı ve kadın dayanışmalarına destek olmayı amaçlayan defileye; Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı ve Meme Sağlığı Derneği temsilcileri de katıldı. 

Koreografisi Muammer Ketenci tarafından yapılan ve Ferit Akgül'ün 30 özel tasarımının sergilendiği defile sanatçı İskender Doğan'ın sunumu ile gerçekleşti. Bu anlamlı günde Tuğba Özay, Didem Taslan, İpek Tanrıyar, Semiha Yankı, Derya Yağız, Nilüfer Kurt, Esra Engin, Elif Eğrigöz ve Şehnaz Özkaya da podyuma çıkarak Türkiye'de benzeri yapılmamış projeye destek oldular. 

İkra Dergi: Defilenizin 8 mart dünya kadınlar gününde olmasının bir özelliği var mı?

Ferit Akgül: Tabiî ki. Türk kadının ne kadar güçlü, savaşçı yönünün olduğunu göstermek için bu tarihe denk getirdik.

İkra Dergi: Koleksiyonu hazırlamak ne kadar sürdü?

Ferit Akgül:Benim zaten çizimlerim vardı.Defile yapmaya karar verdikten sonra bir ay içerisinde hazırlandık.

İkra Dergi: Koleksiyonunuzu hangi malzemelerden hazırladınız?

Ferit Akgül :Deri,tafta,suni kürk ve şifon kullandık.Aynı zaman da aksesuar tasarımcısıda olduğumdan aksesuarlarda bana ait..

İkra Dergi: Koleksiyonunuza ‘’Amazon kadınları’’yani savaşçı Türk kadını ismini vermenizin bir anlamı var mı?

Ferit Akgül: Kostümlerimiz savaşçı ruhu anlatıyor. Biz günümüze uyarlamak için de aksesuarlarla biraz süsledik. Mankenlere de amazon makyajı yapılıp uzun yün saç takıldı.


 

 

Yorum Sizin?

İlginizi Çekebilir