Fethullah Gülen'den sert sözler

» Güncel Haber

Hemen Paylaş!

 

 

 Fethullah Gülen'in "öyle bir şamar aşk ederim ki yerinden  doğrulamaz!” sözleri dinleyenleri hayrete düşürdü. Bugüne  kadar bütün vaazlarında sevgi mesajları veren Fethullah  Gülen'in son videosundaki sözleri "eşine şiddet uygulayan  erkekler"e yönelik.

 Herkul.org sitesinde videonun konusu şöyle anlatılıyor:

 "Geçtiğimiz günlerde çok değerli bazı öğretmenler misafirimiz  oldu. Aldığımız bir kısım mesajların muhtevasını onlardan da  bizzat dinleyince muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi’ye şu  soruyu sorduk:

“Öğretmenlik gibi ev dışında belli bir mesai gerektiren mesleklerde özellikle bayanların vazife ile aile arasında kalıp sıkıntılar yaşadıkları ifade ediliyor. Hem neslin rehber ihtiyacı hem rehberlerin her türlü hakkı eda gayretlerinin onlara kazandıracakları ve hem de eşlerinin/çocuklarının onlara karşı tavırları açısından meseleyi değerlendirir misiniz?”

Aslında cinsiyet ayırımı hiç yapmadan mutlak manada bir soru sormak daha isabetli olabilirdi. Fakat daha önce benzer bir suali erkekler zaviyesinden sorduğumuz için bu defa özellikle kadınlara bakan yönleriyle meselenin tavzihini istedik.

Muhterem Hocamız ise sorulan açıdan konuyu ele almakla beraber kadın erkek herkes için çok önemli esasları dile getirdi; hizmet hayatıyla beraber aile hukukunu gözetmenin önemini ve bunun nasıl gerçekleştirilebileceğini anlattı."

İşte bu soru üzerine Gülen "Kadınıyla erkeğiyle cenabı hak, sizi, bizi, hepimizi, ruhumuzun abidesini ikame etme istikametinde hayırlı hizmetlere muvaffak eylesin." diyor ve şöyle devam ediyor:

ÖYLE BİR ŞAMAR AŞK EDERİM Kİ

"Elimde olsa benim eşine karşı sert, haşin davranan insanlar, Kur'an'ı Kerim'de Sünnette öyle bir şey yok da, fakat benim elimde fırsat olsa, önce Mehmet Akif'in bir yerde yaptığı gibi, Cenabı Hakka istihfar ederim; Rabbime bin defa Estafirullah derim. Sonra da ona bir güzel yeniçeri şamarı aşk ederim ki… Bir daha da yerinden doğrulamaz, o hukuka riayet etmediği zaman. Hatta o boşanmalar, ayrılmalar, yuva yıkmalar… Öyle rencide oluyor, o kadar üzülüyorum ki, içimden, kardeşim bile olsa onu affetmek gelmiyor. Ne hakın var senin o yapıyı dağıtıyorsun. Bunu yer eden, daneleri kopmuş, ipten kopmuş, o toplumun parçalarını bilmemki yerine getirmek, biraraya getirmek mümkün olacak mıdır? Dua edelim ki olsun. Allah bizi yeniden ihya eylesin."


Yorum Sizin?

İlginizi Çekebilir