Google Glass Hakkında Herşey Burada

İşte Google Glass. Giyilebilir teknolojinin en güzel örneği

» Teknoloji

Hemen Paylaş!

 

Google'ın hayal gücünü kanıtlayan gözlük “GoogleGlass” için yılın en büyük icatlarından biri desek yanılmış olmayız. Hatta telefonların pabucunu dama atacak bir cihaz söyleyin desek şuan için diyebileceğimiz tek cihaz Google Glass. Giyilebilir teknolojinin en güzel örneği hakkında merak ettiğiniz herşeyi sizin için yazdık. 


- Android işletim sistemini içinde barındıran, Google Glass’ a “üçüncü göz” veya “Asistan” diyebilirsiniz. 

- Bir telefondan yapabileceğiniz arama, video izleme, fotoğrafçekme, SMSgönderme gibi işleri Google Glass yerine getirebilecek bir teknolojiye sahip.

- Gözlükler köşesinde bulunan kamera yardımıyla gördüklerinizi anındayakalamanızı sağlıyor. Hem de sesli komutlarla.

- İlk Google Glass daha çok bir gözlüğe benziyordu ancak yeni nesil Google Glass camları olmayan bir çerçeve üzerine oturtulmuş durumda.

- Alüminyum-Fiber karşımı esnek biryapıda olan gözlük 5 renk seçeneği ilesatışa çıkarılacak.

- 720p HD video kaydı yapabilecek, GPS ile konum belirleyebilecek, Wi-Fi veyaBluetooth ile Android ve iPhone cihazlarına bağlanabilecek.

- Yakaladığınız anları video, resim olarak sosyal paylaşım sitelerindearkadaşlarınız ile paylaşmanızı sağlıyor.

- Kaybolduğunuz zaman ise size navigasyon hizmeti sunuyor. Bunun yanı sıra Google Glass bilmediğiniz nesnelerin ne olduğu gibi konularda da size yardımcı olabiliyor.

- Cihaz’ ın 2013′ te 1000- 1.500 $ dolararası bir fiyata teknoloji severlerin hizmetine sunulacak. Kısacası bu gözlükler hayatınızın tam ortasından girmeye hazırlanıyor. Telefonları elimizden bıraktıracak bir cihaz varsa o da Google Glass diyebiliriz.l kökenli Flavonid maddesi, antioksidan özelliğiyle damarları genişletip kan basıncını düşürmeye yardımcı oluyor. Bu arada araştırma sonuçları saf kakao ile üretilmiş bitter çikolatanın en tatlı antioksidan olduğunu ortaya konuyor.Yorum Sizin?

İlginizi Çekebilir