Grip İçin En İyi Çözüm Kivi

Kivinin, üstü solunum yolu enfeksiyonlarını önlediği ortaya çıktı.

» Kadın Sağlığı

Hemen Paylaş!

 

Ana vatanı Yeni Zelanda olan kivinin kış mevsiminde sık rastlanan üst solunum yolu enfeksiyonlarından özellikle grip üzerinden iyileştirici ve önleyici etkisi bulunuyor. gribe karşı önlem almak için kış aylarından bol bol kivi tüketilmelidir.

 

A ve C vitamini, potasyum, kalsiyum, demir ve magnezyum bakımından zengin olan kivi, bağışıklık sistemini güçlendirerek gribal enfeksiyonlara karşı vücut direncimizi arttırıp gripten koruyor. Kış aylarında grip ve soğuk algınlığından korunmak için her zaman bolca C vitamini tüketmek gerektiğini söyleyen uzmanlar, C vitamini bakımından zengin olan kivinin günde en az 1 tane tüketilmesini önermekteler.  

 

Günde 1 tane tüketilen kivi, vücudun ihtiyacı olan C vitamin gereksinimi turunçgillere göre 45 kat daha kolay karşılamaktadır. Gün içerisinde 45 tane portakal yemek yerine] adet kivi yiyerek de C vitaminini vücudunuza almış olursunuz. Üstelik kivi hazmı kolay bir meyvedir. Vitamin ve mineraller bakımından zengin olan kivinin özellikle çocuklar tarafından sıkça tüketilmesi gerekir. Çocukların gelişim çağında ihtiyaç duydukları kalsiyum, kivi ile sağlanabilir.

 

Kivinin faydaları:

Kivi aynı zamanda, içeriğindeki asitler sayesinde cilde çok iyi geliyor. Meyve asitleri, cildin yüzeyindeki ölü deri tabakasını hafifçe soyarak, peeling etkisi yaratıyor. Kivinin suyunda bulunan bazı maddeler, kansere neden olan bileşkelerin oluşumunu önlüyor. Astım ve öksürük tedavisinde, nefes açıcı özelliğinden yararlanılıyor.

Yorum Sizin?

İlginizi Çekebilir