Güzel Göğüslerin Sırrı

Güzel göğüslere sahip olmak artık o kadar da zor değil !

» Kadın Sağlığı

Hemen Paylaş!

 

Birkaç maddelik dikkat edilecekler listesini göz önünde bulundurursanız çekici göğüslere kavuşmanız o kadar da zor değil... İşte güzel göğüsler için dikkat edilmesi gereken uzman önerileri…


Sibel Türk


Genetik faktörlerin güzellik üzerindeki etkileri inkar edilemez. Genetik miras konusunda şanslıysanız ne mutlu size... Ancak bazen küçük ayrıntılara dikkat eder ve bunları titizlikle uygularsanız kötü genetik mirası alt edebilirsiniz.

- Çok sıcak su ile duş almayın. Çok sıcak suyla duş almak göğüslerinizin diriliğini kaybetmesine ve zamanından önce sarkmasına neden olur.

- Her banyodan sonra soğuk su ile masaj yapın. Ilık suyla yaptığınız banyonun bitiminde suyu soğuğa çevirin ve ellerinizle göğüslerinizin etrafında nazik daireler çizin. Göğüsleriniz soğuk suyun altındayken onları yukarı doğru ittirerek yerçekimine meydan okuyun.

- Üstsüz güneşlenmeyin. Fazla güneş ışığı da sıcak suyun yarattığı etkinin aynısını yaratır. Güneşlendiğiniz bir günün ardından soğuk suyun altında biraz daha fazla zaman geçirin ve göğüslerinizin diriliğini muhafaza edin.

- Doğru sütyen kullanın. Göğüs ölçünüzden küçük kullandığınız bir sütyen göğüslerinizin koltuk altlarınıza doğru biçim almasına, büyük ölçülü sütyen de yeterince destek olmayarak göğüslerinizin sarkmasına neden olur.

- Sürekli yüz üstü yatmayın. Sürekli bu pozisyonda yattığınızda göğüsleriniz vücudunuz ağırlığı altında ezilir ve formunu koruyamaz. Göğüs güzelliğini korumak için daha çok sırt üstü ya da yan yatın.

- Çok sık kilo alıp vermeyin. Kilo alıp vermek bağ dokularınızı zayıflatır bu da göğüslerinizi yerçekimine karşı korumasız bırakır.

- Düzenli olarak nemlendirici bir krem ile masaj yapın. Bu masajı yaparken yerçekimi etkisinin tersine hareketler kullanmaya özen gösterin. Yerin çektiği yönün aksine yapılan bir masaj göğüslerinizin daha dik görünmesine yardımcı olur.

- Özellikle boyun, omuz ve kolları çalıştırcı egzersizleri ihmal etmeyin. Göğüsler hiç kas dokusu barındırmaz. Göğüsleri dik tutan kaslar boyun ve omuz kaslarımızdır. Boyun, omuz ve kol kaslarınız ne kadar güçlü olursa göğüsleriniziniz o kadar formunda görünür.

Yorum Sizin?

İlginizi Çekebilir