Hac ve Ümrecilere Kötü Haber

Hac ve umre planı yapanlara kötü haber!

» Güncel Haber

Hemen Paylaş!

Mescid-i Haram Özel Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Yahya Al-Zahrani hac ve umre yapacakların sayının düşürülmesi kararının isabetli olduğunu savundu.

Suudi Kralı'nın emir ve yönlendirmeleri doğrultusunda Harem-üş-Şerif'in bugünlerde birdenfazla projeye tanık olduğuna işaret eden Al-Zahrani, bunun Kral Abdullah'ın Hac veUmrecilerin ibadetlerin rahat yapmaları için gösterdiği önem ve ilginin bir göstergesi olduğunu söyledi.

Uygulanmakta olan dev projelerin tamamlanmasına kadar geçen süre içinde hacı ve umrecisayısının azaltılması, hafifletilmesi gerektiğine dikkat çeken tümgeneral, "Özellikle tavafalanında yapılan ve hızla devam edem genişletme çalışmaları, Kabe'ye gelenlerin güvenliği veselameti için sayının azaltılması gerekiyor." dedi.

Yahya Al-Zahrani ayrıca Kabe'ye gelen umreci ve ziyaretçilere bu çalışmaları dikkate almalarıve tavaf alanına daha az inmelerini çağrısında bulundu. Namaz saatlerinde ise bodrumüst veçatı katlarına yönelip, tavaf alanını umreciler için boşaltmalarını istedi.

Mescid-i Haram Özel Güvenlik Kuvvetleri Komutanı, Mekke'de yaşayan vatandaşlara vemukimlere de, özellikle Ramazan ayında yaşanacak izdihamın azaltılması için civardaki mescitlere gitmeleri yönünde çağrıda bulundu.


Haber7.com

Yorum Sizin?

İlginizi Çekebilir