Haşemalı Diye Darp Edildi

İzmirde bir kadın haşemalı deniz girmek istedi darp edildi !

» Güncel Haber

Hemen Paylaş!

İzmir’in Çeşme ilçesi Alaçatı beldesinde, tesettürlü mayoyla denize giden Hatice Şenocak’ı, “İran’a, Arabistan’a, sizin gibi olan insanların ülkesine gidin!” diye bağırarak darp eden B.P., 5 ay hapis cezasına mahkûm oldu. 


 Olay, Ağustos 2010’da Sahil Evleri Sitesi’nde yaşandı. Eşinin asker olduğunu söylen B.P., öğretmen Şenocak’a 8 yaşındaki oğlu İsmail Hakan’ın yanında hakaret etti. Öfkesini kontrol edemeyen B.P. ardından genç kadını tartakladı. Tesettürlü mayoyla insanları rahatsız etmemek için kayalıkların arasından denize girdiğini ifade eden Şenocak, B.P.’nin, “İran’a, Arabistan’a, sizin gibi olan insanların ülkesine gidin!” diye bağırdığını söyledi.


B.P.’nin çevresinde beş kişi olduğunu ancak diğerlerinin müdahale etmediğini anlatan Şenocak, öfkeli kadının, “Örümcekler. Utanmıyor musun denizi kirletmeye? Atatürk cumhuriyetini kirletiyorsunuz!” diye hakaretler ettiğini dile getirdi. Çocuklarının yanında yaşadığı olaydan rencide olduğunu aktaran Hatice Şenocak, darp raporu alarak savcılığa suç duyurusunda bulundu. Çeşme Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen dava, 2,5 yıl sonra sonuçlandı. Sanık B.P., hürriyetten yoksun bırakmak ve darp suçlarından 5 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mağdur öğretmenin eşi, Memur-Sen İzmir İl Başkanı Abdurrahim Şenocak, yaptığı açıklamada, “Adalet yerini buldu. Mahalle baskısına son verme adına bu karar, şahsi olduğu kadar Türkiye’yi de ilgilendiriyor. İnsan hakları konusunda duyarlı herkes için sevindirici olduğunu düşünüyorum. Emsal teşkil etmesi bakımından önemli.” şeklinde konuştu.

Yorum Sizin?

İlginizi Çekebilir