İngilizler canlı ezan yayınlayacak

İngilizler canlı ezan yayınlayacak

» Güncel Haber

Hemen Paylaş!

İngiliz Channel 4 televizyonu Ramazan ayı boyunca ülkedeki Müslümanlar için canlı ezan yayını yapacak. İngiliz televizyonlarında bir ilk olan bu yayın önümüzdeki hafta başlayacak ve sadece sabah ezanını duyuracak

Dün yapılan açıklamaya göre Channel 4, Ramazan ayı boyunca 5 vakit ezandan sadece Sabah ezanını yayınlayacak. Yayıncılar ise yayın süresi boyunca yapılacak olan ezan yayınına eleştirilerde bulunuyor.

Channel 4'un sahibi Ralph Lee, "Gerçekçi ve eksiksiz haber anlayışımıza göre tek hedefimiz dünya çapında bir yayıncılık markası olmak" açıklamasında bulundu ve İngiltere'de yaşayan Müslüman sayısının 2,8 milyon olduğunu belirterek, Ramazan'ın önemini vurguladı.

BAŞPİSKOPOS: "TEHLİKELİ SONUÇLAR DOĞURUR!''

Canterbury Başpiskoposu ise televizyon programlarının dini kullanmasının 'tehlikeli' sonuçlar doğuracağı konusunda uyarılarda bulundu. 

Bunun üzerine Channel 4 cevap olarak, "Müslümanlar nasıl ki Kraliçe'nin taç giyme töreninde televizyonu battaniye ile örtmüyorlarsa biz de onların ibadetlerine saygı duymalıyız" açıklamasında bulundu.
Chanel 4 Ramazan programları serisi hakkında Müslüman din adamları ile istişare yapıldığını belirtti. Kanal aynı zamanda gün içinde birçok kez hava durumu sırasında gündoğumu ve günbatımını duyuracak.

Bu yılın başlarında kanal, bir platformda yasaklı İslamcı Örgüt Al Muhajiroun'un eski başkanı militan Anjem Choudary'nin görüşlerine yer vermiş ve bu konuda eleştirilmişti.(Ajanslar)

Yorum Sizin?

İlginizi Çekebilir