İzmir'de Bir İlk; Kur'an Kursu Cafe

Bayraklı Müftülüğümüz Örnek Bir Projeyi Hayata Geçirdi

» Güncel Haber

Hemen Paylaş!


Bayraklı Müftülüğümüz Örnek Bir Projeyi Hayata Geçirdi

İZMİR'DE BİR İLK YAŞANDI


 


İzmir Bayraklı Müftülüğü'nün Manavkuyu Mahallesi'nde çok amaçlı yeni bir Kur'an Kursu açıldı. İçerisinde teknolojik destekli eğitim materyallerinin yer aldığı dersliklerin yanısıra bayanlara özel cafenin de bulunduğu nezih bir mekan açıldı.
KATILIM YOĞUNDU

Açılış merasimi Bayraklı Müftüsü Adem DOBUR'un ev sahipliğinde coşkulu bir kalabalıkla gerçekleştirildi. Aralarında İzmir'de yeni göreve başlayan İl Müftüsü Prof. Dr. Ramazan MUSLU, Müftü Yardımcısı Ekrem SAYLAN, Bornova İlçe Müftüsü Muhammet İNCEOĞLU, Din Görevlileri, Kur'an Kursu Öğreticileri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları ve Basın Temsilcilerinin de bulunduğu yoğun katılım gözlerden kaçmadı.
 

HEM KUR'AN KURSU HEM CAFE AYNI BAHÇEDE

Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlanan merasim Bayraklı Müftüsü Adem DOBUR'un kursun bu şekilde açılmasına kadar geçen süreçleri, neden böyle bir kurs açma gereği duyduklarını ifade ederken; "Bir yanda Kur'an Kursu bir yanda Bayanlara Özel Cafe -ki ismini 'Gülistan Cafe' koyduk. "Gülistan" doğu menşeli bir kelimedir, "Cafe" batı menşeli bir kelimedir. İkisini yanyana getirip kullanmamızdaki gayemiz "doğu ile batıyı buluşturma" düşüncesidir. Katılımlarından dolayı özellikle ilimize yeni atanan İl Müftümüze ve sizlere çok teşekkür ediyorum." dedi.
İZMİR MÜFTÜSÜ DE AÇILIŞA KATILDI

İzmir İl Müftüsü Prof. Dr. Ramazan MUSLU da Kur'an-ı Kerim'in önemi hakkında açıklamalarda bulunduğu kısa bir selamlama konuşmasını yaparak böyle örnek bir açılım yaptıkları için emeği geçenleri tebrik etti.
KATKI SUNANLARA PLAKET TAKDİMİ YAPILDI

Tören sonunda Kur'an Kursunun bu aşamaya kadar gelmesinde büyük emeği geçen hayırseverlere ve Kurs Öğreticisine plaket takdimi yapıldı.
 

Daha sonra misafirlerce kurs ve cafe gezildi. Kur'an Kursu öğrencilerinin kendi elleriyle yaptıkları ikramlarla merasim son buldu.
Kursun hayırlı olmasını temenni ediyor, emeği geçenleri tebrik ediyoruz.

Yorum Sizin?

İlginizi Çekebilir