Kabe İmamları Kütahya'ya Geliyor

Kabe İmamları ile 5 Haziran'da Miraç Kandili Programı

» Güncel Haber

Hemen Paylaş!
Sancak Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Muhammed Raşit Şimşek, , 5 Haziranda idrak edilecek olan Miraç Kandili gecesinde Kütahya’da, Kabe İmamlarının katılacağı bir etkinlik düzenleyeceklerini bildirdi.

Sancak Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği ve Hayrat Vakfı Kütahya temsilciliği Kütahya’da, Kabe İmamlarının katılacağı bir etkinliğe hazırlanıyor. Kütahya Dumlupınar Stadyumunda düzenlenecek etkinlik hakkında bilgiler veren Dernek Başkanı Muhammed Raşit Şimşek, Sancak Eğitim Derneği ve Hayrat Vakfı olarak bu yıl miraç gecesinde faklı bir atmosfer, farklı bir hava, başka bir maneviyat atmosferi oluşturmak adına büyük girişimler ve çabalar sonucunda Kâbe’nin baş müezzini ve 3 imamını Kütahya’ya davet ettik” dedi.

 

“AMAÇ, KABE HAVASINI KÜTAHYA’YA TENEFFÜS ETTİRMEK” 

5 Haziranda idrak edilecek olan Miraç Kandili gecesinde Kabe İmamlarının Kur’an ziyafetleriyle Kütahya’nın ve Kütahya’da yaşayan insanların Kâbe’ye, Kur’an’a olan muhabbetlerini, sevgilerini biraz daha pekiştirmeyi amaçladıklarını bildiren Şimşek, “Kabe İmamları, Miraç gecesi Kütahya Dumlupınar Stadyumunda akşam namazından itibaren Kütahya’da olacaklar. Buradaki amacımız, miracımızın farklı bir atmosferde yaşanması, Kütahya’nın ve buradaki insanlarımızın Kâbe’ye Kur’an’a olan muhabbetlerini, sevgilerini biraz daha pekiştirmek, insanların gönül dünyasında oraya gidemeyen, oraların havasını teneffüs edemeyen insanlara Kâbe’nin havasını teneffüs ettirmek, oradaki namaz kıldıran, ezan okuyan hocaların bir cihette burada Kur’an’ı, ezanı Kütahya’da yankılandırmak istiyoruz” diye konuştu.

 

“TÜM KÜTAHYA’YI PROGRAMA DAVET EDİYORUZ” 

Dernek olarak Kütahya’da 2010 yılında Spor Salonunda yaptıkları etkinlikle katılımcılara yaklaşık 3 bin civarında büyük boy Kur’an-ı Kerim dağıttıklarını anımsatan Dernek Başkanı Şimşek, “2010 yılından beri düşünüyorduk. O günlerde yapacağımız bu etkinlik bizim için hayaldi. Kâbe imamları Kütahya’ya gelir mi? diyerek hayal ediyorduk. Allah bir vesile etti, biz bir cihette onlarla görüşme, irtibat kurma fırsatını bulduk. Teklif ettik, “Kütahya Osmanlı’nın kurulduğu yerdir. Sizi Kütahya’da ağırlayalım, misafir edelim” dedik. Onlar da sağ olsunlar kabul ettiler. Bütün Kütahya’yı İnşallah oraya davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

“STADYUMDA NAMAZ KILDIRMAYI HEDEFLİYORUZ” 

Program içeriği hakkında da bilgiler veren Şimşek, programda şartların uygun olması halinde Kabe İmamlarının imamlığında katılımcılarla birlikte stadyumda namaz kılmayı da hedeflediklerini kaydetti. Şimşek, “Programda sadece Kur’an okunması olmayacak. Hocaların sohbetleri, kısaca kendi görüşleri, Türkiye hakkındaki görüşleri olacak. Ayrıca Hayrat Vakfının en üst düzeydeki yöneticileri buraya gelecekler ve miraç gecesi Miracın hikmetini, Miracın hakikatini, Miracın bize faydalarını anlatacaklar. Kabe hocalarımızdan inşallah Kur’an ve Ezanı dinleyeceğiz. Stadyumda namaz kılmak yönünde yoğun bir talep var. Eğer şartları olgunlaştırabilirsek orada tertip ve düzeni sağlayabilirsek akşam ve yatsı namazlarını, en kötü ihtimalle program bittikten sonra yatsı namazını Kabe Ezanı’nı orada okuyup Kabe’nin hocaları ile yatsı namazını onları kıldırmak ve onlarla kılmak istiyoruz. Namazdan sonra da hocalarımıza güzel bir dua ettirip inşallah programımızı bitireceğiz” şeklindeki ifadeleri kullandı.

 

Programa katılımın ücretsiz olduğunu ifade eden Sancak-Der Başkanı Raşit Şimşek, Kabe İmamları programının Kütahya’dan sonra Gediz ve Tavşanlı ilçelerinde de devam edeceğini, daha sonra da Isparta’da program düzenleneceğini sözlerine ekledi.

Yorum Sizin?

İlginizi Çekebilir