Kayahan: Kur'an Olmadan Adam Olunmaz

» Güncel Haber

Hemen Paylaş!

Hayatta önemli olan tek şey adam olmaktır bu da Kur'an-ı Kerim'i bilmekten geçer.

Milat Gazetesine röportaj veren Kayahan çarpıcı ifadelerde bulundu.

PEYGAMBERİMİZ GİBİ YAŞARSAK DOĞRU YAŞARIZ

Adam olmanın Kur'anı okumaktan geçtiğini söyleyen ünlü sanatçı "Peygamberimiz gibi yaşarsak doğru yaşarız" dedi. Geçen haftalarda Türkiye Müzik Ödülleri gecesinde sahnede Atatürk ve silah arkadaşları için alkış istemişti. Daha sonra yaptığı açıklamalarla gündeme oturan Kayahan "Hem Atatürkçüyüm hem de dindarım" demişti.

 

 

ADAM OLMADAN BİR ŞEY OLUNMAZ
 

Yaşamda en çok neye önem verirsiniz?
 
Adam olmaya. Benim yaşamımda ilk önce adam olmak önemlidir. İnsanlar eğer adamsalar, benim için kıymetlidirler. Kişilerin nerede oldukları ve mevkileri benim için önemli değildir. Aynı şey benim için de geçerlidir. Ben nerede olursam olayım, adam olmadıktan sonra hiçbir şey ifade etmem.

ADAMLIĞI EN GÜZEL DİN KİTAPLARI ÖĞRETİR

Adamlık öğrenilir mi?
 
Bana göre adamlığı en güzel din kitapları anlatır. Benim kitabım da Kur'an-ı Kerim. Ben adamlığı oradan öğreniyorum. Doğru bir insan ve doğru bir kul olmak meselesi benim için vazgeçilmezdir.


DOĞRU YAŞAMANIN ŞARTI PEYGAMBER GİBİ (SAV) YAŞAMAKTIR
 

Din, ne kadar ve nasıl sirayet etmeli yaşama? Sınırı, dengesi nedir bunun?
 
Dengesi, sünneti Peygamber Efendimizin yaşadığı gibi yaşamaktır. Bence 'had', 'sınır' oradadır. Sabahtan akşama kadar vakti ibadetle geçirmek aşırıya kaçmaktır. Ama Peygamber Efendimiz gibi yaşarsak, doğru yaşarız. Her şeyin aşırısı zarardır. Kalp yapmak, insan sevindirmek ve eve lazım olan halıyı da camiye vermemek meselesi önemlidir. Karnın tokken açı düşünebiliyorsan, sıcaktayken soğukta olan için üzülüyorsan adam olmaya başlıyorsun demektir.
 
Kaynak: risaleajans

Yorum Sizin?

İlginizi Çekebilir