Koton'dan Büyük Ayıp !

Koton'dan çarşaflı ve başörtülülere hırsız muamelesi!

» Güncel Haber

Hemen Paylaş!

Mısır’da yaşayan ve bayram tatili için Türkiye’ye gelen Ayşe Payaz’a hırsızlık yaptığını iddia eden, ağır ithamlarda bulunan mağaza görevlileri ve AVM güvenliği kadını zorla aradı ve üzerinden hiçbir şey çıkmadı. Mağazaya gelen vatandaşlar, duruma tepki göstererek ve Payaz’a destek için oturma eyleminde bulundu.
 
Koton’un Kayseri Forum AVM’de bulunan mağazasında bayram arifesinde alışveriş yapmak için giden hamile çarşaflı kadına ve başörtülü kızına hırsız muamelesi yapıldı. Çarşaflı ve hamile olduğu için aşağılanarak hakaret edilen Ayşe Payaz ve kızının üzerinden hiçbir şey çıkmamasının ardından gelen tepkiler üzerine mağaza, “Tesettürlü bayanı yanlışlıkla aradığımız için herkesten özür dileriz” yazısı astı.
Kayseri’de bayram arifesinde hamile ve çarşaflı bir kadına alışveriş yapmak için gittiği Koton mağazasında hırsız  muamelesi yapılarak hakaret edildi. 
Mısır’da yaşayan ve ailesine bayram ziyaretinde bulunmak için memleketi Kayseri’ye gelen Ayşe Payaz ve çocukları arife günü alışveriş yapmak için Kayseri Forum AVM’ye gitti. Koton’u gezen anne Payaz ve başörtülü kızı beğendikleri iki pantolonu denemek için soyunma kabinlerine girdi. 

Ardından beğendikleri pantolonlardan birini alarak parasını ödeyen Payaz mağazadan çıkarken sensörmatiklerin alarm vermemesine rağmen mağaza çalışanları ve güvenlikler tarafından durduruldu. 
Arama yapacağını söyleyen görevliler ve güvenlikçilere sebebini soran Payaz, “Biz arada bir böyle ararız” cevabını aldı. Mağazadan bir ürünün kaybolduğunu söyleyen görevliler, çarşaflı ve 3 aylık hamile olan Payaz’la birlikte başörtülü kızını zorla depoda usulsüz bir şekilde aradı. Bir şey bulamayan görevliler Payaz’ı ve kızını serbest bırakırken, itham edilen durumu kabullenmeyen çarşaflı kadın hakkını savunarak polis çağırdı. 

MAĞAZANIN GİRİŞİNE ÖZÜR YAZISI ASILDI

Olayın büyümesi üzerine ise mağaza görevlileri girişe, “Tesettürlü bayanı yanlışlıkla aradığımız için herkesten özür dileriz” yazısı astı. 

Alışveriş yapmak için mağazaya gelenler, söz konusu yazıyı gördü ve duruma tepki göstererek oturma eyleminde bulundu. Hırsızlıkla itham edilen Payaz ise kendisinin çarşaflı ve kızının başörtülü olduğu için hırsızlık muamelesiyle karşı karşıya kalarak yüzlerce kişinin önünde rencide olmasının ardından görevliler hakkında savcılığa şikayette bulundu. Savcılıkta alınan ifadelerde ise polis olarak tanıtılan kişinin ismi bilinmezken görevlilerin isimlerinin ise Muhammet Çukurtaş, Erdinç Uluçanlar ve Mustafa Özsu olduğu anlaşıldı.  

@abdestalanlaik

Koton kapalı bayan almıyorsa bizde KOTON almıyoruz...

#KotonuBoykotEdiyoruz

@abdullah_turan1

"Bacımın örtüsü batmakta rezilin gözüne, acırım tükrüğe billahi tükürsem yüzüne!.." #KotonuBoykotEdiyoruz 

‏@durmayanadamim 

"Sayın"dedik,"Soyun"anladınız. Soyunmayanıda soymaya kalktınz.Bu halk çk Provokatör gördü ama hepsinide tarihe gömdü. #KotonuBoykotEdiyoruz

‏@alberk_

Hiç bir haksızlık cezasız kalmamalı #KotonuBoykotEdiyoruz

‏@kefenliyobaz 

Tesettürlü bacılarımıza yaptığın hakaretden dolayı özür dile koton! #KotonuBoykotEdiyoruz

‏@SultanCem1453 

+Adın ne ? 

- Koton.

+ Anlamı ne ? 

-Müslüman mahallesinde salyangoz satmaya çalışan İşletme Tanesi !

#KotonuBoykotEdiyoruz

‏@kefenliyobaz

Müslüman kardeşlerimize hakaret ve saygısızlık eden #KotonuBoykotEdiyoruz

‏@kendinelaik

Bu milletin ekmegini yiyip bu milletin dini degerleriyle oynamazsiniz ! @gulden_ylmaz #KotonuBoykotEdiyoruz

Haberevet.com

Yorum Sizin?

İlginizi Çekebilir