Mücahit Erbakan.. Vefatının 2. Yılı

Necmettin Erbakan'ı ölümünün 2'nci yıldönümünde rahmetle anıyoruz.

» Güncel Haber

Hemen Paylaş!

 

 
   
                                                 

                                                               Mücahit Erbakan.. Vefatının 2. yılında dualarla anıldı!

Eski Başbakanlardan Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ı ölümünün 2'nci yıldönümünde rahmetle anıyoruz.

27 Şubat 2011 tarihinde hayatını kaybeden eski Başbakanlardan Prof. Dr. Necmettin Erbakan, sevenleri tarafından mezarı başında dualarla anılıyor. Sabah saatlerinden itibaren Erbakan'ın kabri ziyaretçi akınına uğradı.

Eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan, vefatının 2. yıl dönümünde anılıyor. 

Bağcılar Belediyesi'nin düzenleyeceği "28 Şubat Süreci ve Vefatının 2. Yılında Prof. Dr. Necmettin Erbakan" konulu panelde gazeteci-yazar Ekrem Kızıltaş, gazeteci-yazar Abdurrahman Dilipak ve gazeteci-yazar Nihal Bengisu Karaca, 28 Şubat sürecini ve Erbakan'ı anlatacak. 27 Şubat'ta Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek program saat 19.00'da başlayacak.

  
                                                                 

Hollanda'dan geldiğini ifade eden İbrahim Kara, ''Dün Konya'ya gittik. Rahmetli hocamın anma programları vardı. Bugün de buraya geldik. Dualarla onu anacağız. Dünya lideriydi. Dünyada ki bütün Müslümanların birlik olabilmesi için uğraştı. Maneviyatı kuvvetli olan bir liderimizdi. Hayatını kaybettiğini duyar duymaz gelmiştim ben. Cenazesinde izdiham yaşanmıştı. Surlardan atlamak zorunda kalmıştım. O duyguları anlatması çok güç'' ifadelerini kullandı.

Yıl: 1996, Yer: Erbakan'ın evi! Ahmet Hakan'la ne konuştular?

Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın ses kayıtlarını dinleyerek özlem giderdiklerini söyleyen Resul Çınar ise, "Hocamız müstesna bir şahsiyetti. Hocamızın 2. seneyi devriyesinde bir hatim merasimi olacaktır. Dünyada zulüm gören Müslümanların bir araya gelip kendi meselelerini çözümü için 1969'dan itibaren başladığı mücadeleyi 2 sene önce hakkın rahmetine kavuşarak kendi vazifesini yapıp gitmiştir. Sesini dinleyerek özlem gideriyoruz. Onun özlemini yaşıyoruz. Kendisine Allahtan rahmet diliyoruz'' şeklinde konuştu.
Yorum Sizin?

İlginizi Çekebilir