Namaz düşmanına suç duyurusu

Namaz düşmanına suç duyurusu

» Güncel Haber

Hemen Paylaş!

MEHMET ÖZMEN/İSTANBUL

Bekleme yerinde yolcusunu namaz kılarken bırakıp giden “Efe Tur” adlı otobüs şirketi hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Jeoloji mühendisi Elif Bilgin; otobüsün Gebze’de kamyon ve TIR’lar için ayrılan park alanında durduğunu, akşam namazını kılarken otobüs yetkililerinin kendisini bırakıp gittiği gerekçesiyle “Efe Tur” adlı firma hakkında Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

CEZALANDIRILMASINI İSTEDİ

Bilgin suç duyurusunda; aşağılandığı, ayrımcılığa ve hakarete uğradığı gerekçesiyle otobüs sürücüsü ve muavininin Türk Ceza Kanunu’nun 122.,125. ve 216. maddeleri gereğince cezalandırılmasını talep etti. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı; suç duyurusunu Gebze Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderdi.  

“SAĞANAK YAĞMURUN ALTINDA BIRAKILDIM”

Elif Bilgin; Gebze’de bir kamyon dinlenme parkında otobüsün zaruri ihtiyaç molası verdiğini, ihtiyaç molası içinde namazını kılabileceğini muavine söylediğini hatırlatarak, “Muavin bayan mescidine girdi. Beni namaz kılar iken gördü. Ben 1-2 dakika sonra dışarıya çıktığımda kimse yoktu. Beni kasten akşam saatinde, sağanak yağmurun altında, kamyon parkında, otobüs, minibüs, taksi bulunmayan bir yerde bıraktı. Yolun geri kalan kısmını İzmit Otogarına kadar daha önce hiç tanımadığım bir ailenin yanında gitmek zorunda kaldım. Oradan sonra 2 vasıtayla ailemin yanına gidebildim” dedi.

Elif Bilgin, kendisini dini inancından dolayı aşağılayıp hakaret eden, ayrımcılığa tabi tutup aşağılayan sanıklardan şikayetçi olduğunu, Savcılık tarafından EFE TUR firmasına tezkere yazılarak 41 PE 270 Plakalı aracın 22 Mart 2013 tarihli sürücüsü vemuavininin tespiti ile cezalandırılmasını talep etti.

kaynak; yeniakit.com

Yorum Sizin?

İlginizi Çekebilir