Onbinler İsraili Lanetledi !

Fatihte onbinler İsraili lanetledi

» Güncel Haber

Hemen Paylaş!


İHH İnsani Yardımlaşma Derneği; Siyonist İsrail’in insani yardım gemisi Mavi Marmara’ya saldırısının 3. yıldönümünde  Mescid-i Aksa ve Mavi Marmara yürüyüşü gerçekleştirdi.
Fatih Camii’nde kılınan ikindi namazından sonra bir araya gelen onbinler İsrail’i lanetledi.
Fatih Camii’ndeki programın ardından vatandaşlar, Mavi Marmara Gemisi’nde şehid olan gazeteci Cevdet Kılıçlar ve Necdet Yıldırım’ın kabirlerinin bulunduğu Edirnekapı Şehitliği’ne yürüdü.  
Yürüyüşte, “Mavi Marmara Onurumuzdur”, “Yaşasın Küresel İntifada”, “Müslüman Zulme Boğun Eğme”, “İnsanlık Unutsa İstanbul Unutmaz”, “Kahrolsun İsrail”, “Gazze’ye Selam Direnişe Devam” ve “Siyonist İsrail hesap verecek” sloganları atıldı.


EBU’S SUBH: “MAVİ MARMARA ŞEHİTLERİNİN KANI, KANIMIZA KARIŞTI”
Gazze hükümeti Filistin Esirler Bakanı Ataullah Ebu’s Subh, “Sizlerin Kudüs etrafında sarılmışlığı bizlere tekrar gösteriyor ki İsrail yok olmaya başlamıştır. Filistin’deki direniş adına direnişin karşısında durup ancak bizleri  hançerleyenler bunları görmek durumundadır. Bütün Filistin toprakları hepsi İslam ve Arap topraklarıdır. Onu tekrar özüne döndürecek Fatih Sultan Mehmet gibi fatihledir. Filistin ve Gazze yolunda verilen dokuz şehidin kanları bizim kanımıza karışmıştır. Onların kanlarının intikamını Hamas olarak almaya söz veriyoruz. Buradan Hizbullah’a da sesleniyorum, Şam’daki  Suriye’deki mazlumları öldürmeyi bırak tekrar direniş saflarına dön. Direnişin yanında olan tüm gençlere teşekkür ediyorum” dedi.


YILDIRIM: ÖZGÜRLÜK BAYRAĞINIMESCİD-İ AKSA’YA DİKECEĞİZ

İHH Başkanı Bülent Yıldırım da, “Dünyanın dört bir yanındaki Müslümanlar’ın kalbi bizim kalbimizdir” dedi.
Vaktin uyanış vakti olduğunu söyleyen Yıldırım, “Adımlarımızı duysun Siyonistler, Emperyalistler. Mısır’da yürüdük, Tunus’ta yürüdük ve Suriye’de yürüyoruz ve özgürlük bayrağını Mescid-i Aksa’ya dikeceğiz” diye konıuştu. Yıldırım, “İsrail, Mavi Marmara’nın unutulacağını zannetti ama Mavi Marmara İsrail’in sonunun başlangıcıdır. İsrail’e buradan sesleniyoruz, abluka kalkana, İsrail askerleri tutuklanana kadar Mavi Marmara karada yürüyecek sonra Akdeniz’e tekrar inecek. Ey Müslümanlar birlik olun, Müslümanlara ve mazlumlara yadım edin” dedi.
Son birkaç gündür Taksim’de eylem yapıldığını hatırlatan Yıldırım, “Şimdi onlara sesleniyorum, Suriye’de 200 bine yakın insan katledildi, çocuklar öldürüldü, kadınlar kirletildi böyle bir yürüyüş yapamadınız da dört tane ağaç için yürüdünüz yazıklar olsun size” ifadelerini kullandı.

Kaynak; yeniakit

Yorum Sizin?

İlginizi Çekebilir