Regl Sancılarından Kurtulma Yöntemi

Regl Sancılarından Kurtulma Yöntemlerini Uygulayarak Sancılarınızdan Kurtulun

» Kadın Sağlığı

Hemen Paylaş!

Kadınları en çok yoran düzenli olarak her ay adet sancılarıyla baş etmek zorunda olmalarıdır. Bu ağrılar sadece fiziksel olarak değil ve ruhsal olarak da sorunları beraberinde getirebiliyor,  sosyal hayatı da olumsuz yönde etkileyebiliyor. Ama yapacağınız basit çalışmalar ile bu ağrıları yok edebilir ya da en aza indirebilirsiniz. 

 

Regl Sancısından Kurtulmanın Yolları  

1. Sıcak Banyo Etkisi: Düşük dereceli ağrılarda sıcak uygulaması iyi gelebilir. Bunun için sıcak banyo veya ayakları sıcak su içinde bekletmek rahatlamanıza yardım eder.

2. Tuzdan Uzak Durun: Eğer regl döneminiz yaklaşırken baş ağrıları yaşıyorsanız, karnınızda şişlikler oluşuyorsa tuzdan uzak durun.

3Evde Egzersiz Hareketleri: Ev ortamında nefes ve kaslarıgüçlendirmek için yapacağınız hareketlerağrılarınızı hafifletebilir.

4. Ritmik Masaj Yapın: Ağrıyan bölgenize yoğurma tarzında ritmik masaj hareketleri uygulayın. Bu ağrınızın hafiflemesini sağlar.

5. Sicak Uygulamayı Direkt Karnınıza Yapmayın!: Sıcak uygulamayı asla karın bölgenize yapmayın.Olabilecek bir iltihabın yayılmasına neden olabilirsiniz.

6. Düzenli Uykunun Önemi: Adet dönemi yaklaştığında uyku düzeninize dikkat edin. Düzenli uyku, gerginliği azaltacağından ağrıyı kontrol eder.

7. Maydanoz İn Kafein Out Adet: döneminde oluşacak ödemi gidermek için maydanoz, ıhlamur gibi içecekler tüketin. Kafeinli ve gazlı içeceklerden uzak durun.

8. Fındık - Fıstık Tüketin B vitamini:  ve magnezyumdan zengin besinler adet döneminde oluşan sancıların giderilmesine sağlar. Adet döneminizde veya yaklaşmasına yakın özellikle fındık, fıstık, kuru baklagiller, et, balık tüketmeye özen gösterin. 


Yorum Sizin?

İlginizi Çekebilir