Rockçı İmam İlk Klibini Çekti

» Güncel Haber

Hemen Paylaş!

Antalya'nın Kaş ilçesinde imamlık yapan Ahmet Muhsin Tüzer 'in iki arkadaşı ile kurduğu müzik grubu, rock ile tasavvuf müziğini birleştirerek albüm çıkardı

İstanbul'da SultanAhmet camiisi'nde müezzinlik yaparken Romanyalı bir Hristiyan olan Oana Mara ile tanışan, 1999 yılında da evlenen Tüzer, bir süre sonra memleketi Kaş'ta Nasrettin Camisi'ne imam olarak atandı.


Tüzer, 2000 yılında imamlıktan istifa edip ticaret yapmaya başladı. Evliliklerinin üçüncü yılında Müslüman olan eşi, adını değiştirmedi. 2010 yılında tekrar imamlık mesleğine dönen Tüzer,Kaş''ın Pınarbaşı Köyü Camisi'nde göreve başladı.

İLK SINGLE'IN ADI "MEVLAYA GEL"

Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma yarışmalarında dereceleri bulunan Tüzer,Kaş'ta tanıştığı Erkin Koray'ın eski gitaristlerinden ve Kramp Grubu'nun kurucularından Doğan Sakin ve baterist İdris Tüpcil ile “Firock” adlı rock grubu kurdu.


Rock müziği ile tasavvuf müziğini birleştirmeyi amaçlayan grup, içinde 2'si ilahi olmak üzere 10 eserin yer alacağı bir albüm hazırladı. Grup, single olarak da “Mevlaya Gel” şarkısıyla çıkış yaptı ve ilk klibini bu şarkıya çekti.

"BİR İMAMIN DÜNYAYA HİZMET GÖTÜRMESİ GEREKİR"

Tüzer, Doğan sakin ile Kaş'ta tanıştığını, kendisinin de müziğe ilgi duyması nedeniyle Mayıs ayında rock grubunu kurduklarını söyledi. Rock'ın evrensel bir müzik olduğunu, kitlelere daha fazla ulaşma imkanı bulduğunu ifade eden Tüzer, “Bugün bir imamın sadece bulunduğu mahalleye, köye, ilçeye, şehre değil, dünyaya bir takım hizmetler götürmesi gerekiyor. Bu anlamda dünyadaki diğer insanlara nasıl farklı bir şekilde hitap edebilirim düşüncesiyle yola çıktık” dedi.Rock parçalarına gençlerin büyük ilgi göstereceğine inandığını ifade eden Tüzer “Eserlerimizde sadece İslami duyarlılığa sahip gençler değil, rock, pop, rap ve diğer türleri sevenler de kendilerinden bir şey bulacak” diye konuştu.

"GRUBUMUZUN SADECE DÜNYEVİ DEĞİL, AHİRET ANLAMINDA DA BEKLENTİLERİ VAR"

Tüzer, çocukluktan beri İngiliz rock grubu Queen ve solisti Freddie Mercury'i çok beğendiğini belirterek, şöyle devam etti:

“Grubumuzun sadece dünyevi değil, ahiret anlamında da beklentileri var. Bu birlikteliği sentezleyerek herkesi kucaklamak istiyoruz. Seslendireceğimiz eserlerle insanların ruhlarındaki elemi, ızdırabı dindirmeyi arzuluyoruz. 'Fi', matematikte ideal güzellik anlamına geliyor. Biz de rock müziğinin ideal uyumunu ortaya koymak için çaba gösteriyoruz.”

 

Yorum Sizin?

İlginizi Çekebilir