Selam Filmini 2 Milyon İzledi

Selam Flmini 6 Haftada 2 Milyon Kişi İzledi

» Güncel Haber

Hemen Paylaş!

 

Levent Demirkale'nin yönetmenliğini yaptığı filmi 6 haftada iki milyon sınırına dayandı.

Savaş, açlık ve fakirliğin pençesindeki ülkelere giden fedakâr öğretmenlerin hikâyesini anlatan ve üç ayrı kıtada çekilen ilk Türk filmi olan 'Selam' filmine izleyicinin yoğun ilgisi devam ediyor.


Levent Demirkale'nin yönetmenliğini yaptığı filmi 6 haftada iki milyon sınırına dayandı.

Dünyada savaş, açlık ve fakirliğin yaşandığı ülkelere giden fedakâr öğretmenlerin hikâyesini anlatan Selam filmine izleyici yoğun ilgi gösterdi.

Üç ayrı kıtada çekilen ilk Türk filmi olan ve yönetmen koltuğuna Levent Demirkale'nin oturduğu film, 2 milyon sınırına yaklaştı. 6 haftada 1 milyon 885 bin kişinin izlediği yapım, bu yılın en iyi çıkış yapan filmleri arasına girdi.

2013'ün en çok izlenen dördüncü filmi olan Selam'ın yapımcısı Sabri Koç, filmin hem Anadolu'da hem de Avrupa'da ilgi gördüğünü belirtti.

Filmin konsept danışmanı Haluk Görgün, fedakâr öğretmenlerin hayatlarını beyazperdeye aktaran ilk yapım olmanın heyecanını yaşadıklarını söylüyor.

Çekimleri sırasında 3 tonluk malzemeyle 3 kıta dolaştıklarını aktaran yapımcı Sabri Koç, yakalanan başarıyı, anlatılan hikâyelerin gerçek hayattan alınmış olmasına bağlıyor.

Yorum Sizin?

İlginizi Çekebilir