Sonyden Hızlı Fotoğraf Makinesi

Sonyden çok hızlı fotoğraf makinesi α77

» Fotoğraf Dünyası

Hemen Paylaş!

 

Sony çok hızlı fotoğraf makinesi α77'yi resmen tanıttı! İşte makinenin özellikleri, detaylar...

Sony, ileri seviyedeki amatörlere ve fotoğrafla ciddi olarak uğraşanlara hitap eden Sony α77 modeli ile Tam Geçirgen Hareketsiz Ayna Teknolojisi'ne sahip fotoğraf makinesi yelpazesinin cazibesini artırdı. Sınıfının en hızlı ve en hassas değiştirilebilir lensli fotoğraf makinesi Sony α77, Sony Eurasia A.Ş. Pazarlama Direktörü Richard De Barbanson'un evsahipliğinde, Sony Cyber-shot, Alpha, NEX Ürün Müdürü Arzu Kanberi'nin sunumu ve Kapuera Dans & Akrobasi Gösteri Ekibi BeOne Project'in etkileyici şovları eşliğinde gerçekleştirilen Tanıtım ve Deneyim Toplantısında sunuldu. Katılımcılar, BeOne Project'in hareketi ve ritmi bol, özel gösterisini izlerken, bir yandan da Sony α77'nin hareketli nesnelerdeki fotoğraf ve video performansını bizzat test etme fırsatı buldu.

"Ana iş kollarımızı güçlendirmeyi hedefliyoruz"    

Sony Eurasia A.Ş. Pazarlama Direktörü Richard De Barbanson, toplantıda yaptığı açılış konuşmasında şunları ifade etti: "Yeni α77 fotoğraf makinemiz ile, fotoğraf tutkunlarına daha fazla hız, performans ve yaratıcılık imkanı sunuyoruz. Tam Geçirgen Hareketsiz Ayna Teknolojisi sayesinde kendi alanında en hızlı ve en hassas fotoğraf makinesi olan α77 ulaşmayı hedeflediğimiz amaçlar doğrultusunda da tüketiciye sunduğumuz en önemli ürünlerden biri".

Dünyanın en hızlısı

Toplantıda yaptığı sunum ile α77'nin sunduğu benzersiz özellikleri paylaşan Sony Cyber-shot, Alpha, NEX Ürün Müdürü Arzu Kanberi, "α77, tam zamanlı faz algılamalı otomatik odaklama ile tam çözünürlüklü fotoğrafları saniyede 12 kare hızda arka arkaya çekerek, dünyanın en hızlı sürekli AF çekim performansını sunuyor. α77, Sony'nin yeni geliştirdiği Exmor APS HD CMOS sensörünü kullanıyor ve etkin 24.3 megapiksel çözünürlüğe sahip. Ayrıca, hareket eden nesnelerin hassas bir şekilde AF ile izlenmesi, 11 çapraz sensörlü yeni geliştirilen 19 noktalı otomatik odaklama sistemi sayesinde canlı bir şekilde ve şimdiye kadarkinden çok daha hassas bir şekilde gerçekleşiyor. Anında yanıtlar, profesyonel sınıfın odaklama ile çekim arasındaki minimum yaklaşık 0.050 saniyelik süresini sağlayan yeni bir elektronik ön obtüratör perdesi tarafından destekleniyor" dedi.

Gelişmiş BIONZ işlemci

α77'nin sensörü, kamera sensöründen gelen büyük miktarlardaki yüksek hızlı verileri işleyen Sony'nin BIONZ görüntü işleme motorunun elden geçirilmiş son sürümü ile birlikte çalışıyor. Bu iyi sensör ve BIONZ işlemci kombinasyonu, eşsiz çekim yanıtları, ayrıca fotoğraf veya Full HD video çekerken çok düşük gürültü seviyesi ile iyi bir görüntü kalitesi sağlıyor.

Kaynak: chip.com.tr

Yorum Sizin?

İlginizi Çekebilir