Süslüman yazısına sert eleştiri !

ister süslüman olur ister Müslüman size ne? Kime ne?

» Güncel Haber

Hemen Paylaş!

 

Son günler de özellikle Sosyal Medya’da “Süslüman” lafı insanların zihnini ve gündemi meşgul etmekte. Herkes bu “Süslüman” tabirini kimin çıkarttığını ve nasıl çıktığını merak etmekte.

Her şey Akşam gazetesi yazarı Nilay Örnek’in “Kim Bu Süslümanlar” sorusuna cevaben, marka giyen, lüks mekanlara giden, konsere gidip sevdiği şarkıcının şarkılarını dinleyen, Kuruçeşme'ye gidip nargilesini içen, tesettürlü bayanları eleştiren yazısıyla başladı

Yıllarca tesettürlü bayanlara kötü giyiniyor diye öcü gibi bakıp onları ezmek için, aşağılamak için elinden geleni yapanlar bugün tesettürlü bayanlara yanlışı ve doğruyu öğretmeye kalkışıyor. Tek derdi tesettürü eleştirmek olanlar bir gün çıkıp da  clublerde her gece başka erkeklerin kollarında olan kadınları eleştirmedi. Mini etek giyip çekinmeden karşısındaki erkeği vücuduyla etkilemeye çalışan kadınları görmedi. Evli olduğu halde başka erkeklerle birlikte olan kadınları diline dolamadı. Madem Müslümanlık dersi verecektiniz neden sadece tesettürlü bayanların açıklarını ve yanlışlarını göz önünde bulundurdunuz? Tesettürlü bayan Müslüman da her gece başkalarının kollarında olan, alkolün dibine vuranlar Müslüman değil midir? Kandilden kandile namaz kılan, Ramazan ayında herkesin gözü önünde tıka basa yemek yiyen, gusül abdesti almayı bilmeyen bazı üniversiteli genç kızlarımıza doğruyu öğretmeyen, doğruyu öğretenide engelleyen zihniyet bugün tesettürlü bayanları eleştirme gereği duymuştur. 


Yıllarca başörtüsü mücadalesi veren siz miydiniz ki bugün gelmiş tesettürlü bayanların yanlışını söylüyorsunuz. Sana gelip “neden mini etek giyiyorsun, İslamda alkol haram olduğu halde neden içki içiyorsun” diye sorulduğu zaman “Şeriat Geliyorrrr” diye nidalar atıp, “beni ancak Allah yargılar ve hesap sorar” diyenler siz değil miydiniz? Tesettürlü bayanların lüks mekana gitmesini marka giyinmesini eleştirene sormazlar mı hiç; gittiği lüks mekanda yediğinin içtiğinin hesabını siz mi veriyorsunuz? Giydiği markanın ücretini siz mi veriyorsunuz? Nedir bu eleştirinizin sebebi? Sizden daha güzel giyinmeleri mi? Sizden daha zengin olmaları mı? Sizden daha kültürlü olmaları mı? Sizden daha bilgili olmaları mı veya sizden daha kaliteli olmaları mı?

Marka giyinmesi veya lüks mekana gitmesi sizi ne ilgilendirir ? Yaptıklarından dolayı günah işliyorsa bunun hesabını size değil Allah’a verirler. Bunun hesabını sormak, doğruyu yanlışı öğretmek, tesettürü eleştirmek, tesettürlü olmadığı halde her haltı yiyenin haddine değildir. 

Bir tesettürlü bayan 5 vakit namazını da kılar, lüks mekana da gider, dikkat çekmemek şartıyla güzel de giyinebilir. Tesettürü aksesuar olarak takan kişiler yüzünden tesettürlü bayanların tümünü yargılamak, başı açık bayanların tümünü inançsız olarak görmek gibidir. Tesettürü aksesuar olarak takan veya moda olduğu için takan dini kullanan kişiler zaten kendilerini her ortamda belli ederler. İnancı gereği tesettürlü olan bayanlar tarafından da bu kişiler dışlanır ve tepki görürler. Bu kişiler sadece tesettürlü bayanlar içinde değil her kesimde, her yerde var olmuştur. Bu kişiler amaçlarını gerçekleştirmek için belli bir şeyin arkalarına sığınırlar.


Tesettürlü bir bayan sinemaya da gider, dergide okur, modayı da takip eder, konsere gidip şarkısını da dinler. İsteyen Süslüman olur İsteyen Müslüman size ne ? Günah işliyorsa hesabını Allah’a verir ve sadece Allah (c.c) yargılar !


Süslüman Yazısını Okumak İçin TıklayınızGökhan Beter
İkra Dergi İmtiyaz Sahibi
www.twitter.com/gokhanbeter

Yorum Sizin?

İlginizi Çekebilir