T.C Kaldırılıyor Haberi Yalanlandı

» Güncel Haber

Hemen Paylaş!

Sosyal medyada "T.C ibaresi kalkıyor" diye yaygara yapıp sosyal medyayı ayağa kaldırıp facebookta, twitter da isimlerinin başına T.C yazarak sözde vatansever olduğunu gösterip tepki verdiğini zanneden sözde klavye vatanseverlerinin, hükümete saldıranların, saldırıları yine boşa çıktı.

Avrupa Birliği ve Baş Müzakereci Egemen Bağış twitter'dan yaptığı açıklmada "Bazı fitneci kesimler T.C. ibaresinin kaldıralacağı iftirasını yayıyormuş.T.C. ibaresi sadece Türkiye Cumhuriyeti ibaresi ile değişebilir." açıklamasını yaptı. Böylelikle rahat nefes alan sözde vatanseverler hükümete saldırmak için şimdiden yeni bir yaygara hazırlığına başladı.. Bu tarz yaygaraların amacı sadece hükümeti halk nezdinde küçük duruma düşürmek, hükümete, özellikle de Başbakan Erdoğan'a karşı nefret kazandırmaktır. Sosyal medyada bu tarz saldırıların ve eylemlerin de devamı geleceğinden şüpheniz olmasın

Zamanında insanları birbirine düşürmek için yapılanları unutmayın. Üç beş çakalın internette çıkarttığı yaygaranın aslı olup olmadığını araştırdıktan sonra tepkinizi vermelisiniz. 

Gökhan Beter
İkra Dergi İmtiyaz Sahibi
Twitter: www.twitter.com/GokhanBeter


Egemen Bağış'ın yazdığı o tweet: 

 

 

Bir gazetecinin, “Sağlık kuruluşlarından Türkiye Cumhuriyeti ibaresinin kaldırılmasına ilişkin iddiaları nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna Mehmet Müezzinoğlu,


“Bugün için veya ben bakan olduğum dönemde, hiçbir sağlık kuruluşunda, T.C. tabelasında herhangi bir değişim veya kaldırma söz konusu değil. Ama bu anlamda olay nedir diye baktığımızda kanun hükmünde kararname ile Kamu Hastaneler Kurumu ve Halk Sağlığı Kurumu kurulunca bunlar Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’nın kurumları haline geldiği için kurum tabelaları şekline dönüşmüştür. Dolayısıyla T.C. Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’dır; esas bu anlamda temsil. Kurumların başında T.C. ifadesinin olması, Bakanlığın önündedir T.C. ifadesi. Bu 1 yıl önce yapılan kurum değişikliği, Türkiye Kamu Hastaneler Kurumu ve Halk Sağlığı Kurumu. Bunu bugün stratejik olarak birilerinin böyle bir konjonktürde taşıyor olması da, arkasında esasında ciddi bir art niyeti taşır. Çünkü o anlamda bir tabela değişikliğinin fotoğrafının koyanlar altına da tarih koyması lazım. Medyanın bu anlamda etik davrandığını ve medya etiğine uygun bir tavır sergilediğini kamuoyu bilsin.”


Bu tür konularda birlik beraberliğin olması gerçekten çok güzel bir durum fakat biraz daha bilinçli hareket edelim.

 

 

Yorum Sizin?

İlginizi Çekebilir