T.C olayı İnci Sözlüğün İşiymiş

» Güncel Haber

Hemen Paylaş!

 

Facebookta dünden bu yana isimlerinin önüne T.C. ibaresi koyan onbinlerce insan olayın inci sözlük tarafından yapılan bir sazan avı olduğunu öğrenince rezil olmamak için isimlerini kaldırmamaya devam ediyorlar. Sağlık Bakanlığınca ve Egemen Bağış tarafından açıklma yapılmış olsa da bazı insanlar maalesef gururlarına yediremediklerinden isimlerindeki T.C. ibaresini kaldırmıyorlar.

İnci Sözlük tarafından yapılan açıklama:

olay gecesi yani 4 nisanı 5 nisana bağlayan gece canım sıkılıyodu amk bende dedim bişeyler yapalım bu facebook da adının başına tc koyma muhabbetini anlattım bir kaç panpama 1-2 saat çalıştık facebook üzerinden yaydık millete sonra sazan avı diye caps alıp millete dağıtmışlar bizde bıraktık çalışmayı. tabi sonra kartopu gibi yuvarlana yuvarlana kendisi büyüdü gitti amk. moderasyonda zaten inci sözlük milletin gözünde fişlenmiş olay inci sözlüğün başına patlarsa bu sefer çok büyük sıkıntılar çıkar diye olayı yalanladıklarını açıkladı. başlığı sildiler

İşte inci sözlüğün T.C olayı için açtığı başlık; 

 

 

Avrupa Birliği ve Baş Müzakereci Egemen Bağış twitter'dan yaptığı açıklmada "Bazı fitneci kesimler T.C. ibaresinin kaldıralacağı iftirasını yayıyormuş.T.C. ibaresi sadece Türkiye Cumhuriyeti ibaresi ile değişebilir." açıklamasını yaptı. 


Egemen Bağış'ın yazdığı o tweet: 

 

 

Bir gazetecinin, “Sağlık kuruluşlarından Türkiye Cumhuriyeti ibaresinin kaldırılmasına ilişkin iddiaları nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna Mehmet Müezzinoğlu,


“Bugün için veya ben bakan olduğum dönemde, hiçbir sağlık kuruluşunda, T.C. tabelasında herhangi bir değişim veya kaldırma söz konusu değil. Ama bu anlamda olay nedir diye baktığımızda kanun hükmünde kararname ile Kamu Hastaneler Kurumu ve Halk Sağlığı Kurumu kurulunca bunlar Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’nın kurumları haline geldiği için kurum tabelaları şekline dönüşmüştür. Dolayısıyla T.C. Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’dır; esas bu anlamda temsil. Kurumların başında T.C. ifadesinin olması, Bakanlığın önündedir T.C. ifadesi. Bu 1 yıl önce yapılan kurum değişikliği, Türkiye Kamu Hastaneler Kurumu ve Halk Sağlığı Kurumu. Bunu bugün stratejik olarak birilerinin böyle bir konjonktürde taşıyor olması da, arkasında esasında ciddi bir art niyeti taşır. Çünkü o anlamda bir tabela değişikliğinin fotoğrafının koyanlar altına da tarih koyması lazım. Medyanın bu anlamda etik davrandığını ve medya etiğine uygun bir tavır sergilediğini kamuoyu bilsin.”


Bu tür konularda birlik beraberliğin olması gerçekten çok güzel bir durum fakat biraz daha bilinçli hareket edelim.

Yorum Sizin?

İlginizi Çekebilir