'Türkçe Kuran'dan doğan bir dildir'

Şair İsmet Özel'in iddiası: "Türkçe, Kur'an-ı Kerim'den doğan bir dildir''

» Güncel Haber

Hemen Paylaş!

 

Özel: Türkçe, Kuran'dan doğan bir dildir

 

 

Kimi çevrelerce Türkiye'nin yaşayan en büyük şairi olarak gösterilen İsmet Özel, canlı yayında öyle çıkışlar yaptı ki gazeteci Hacaloğlu şaştı kaldı.


Şair İsmet Özel'in canlı yayındaki iddiası: "Türkçe Kur'an-ı Kerim'den doğan bir dildir.."

Daha önce 'Namaz kılmayan Türk olamaz' diyen şair ve düşünür İsmet Özel, Skytürk360'ta yayınlanan Şimdi Söz Sizde programında Hilmi Hacaloğlu'nun sorularını yanıtladı. Daha önce aynı programa katılan Özel, Hacaloğlu ile girdiği tartışmada sunucuya 'Türkiye'ye ihanet içindesin' şeklinde çıkışmıştı.


TÜRKÇE KUR'AN-I KERİM'DEN DOĞAN BİR DİLDİR

Özel, dün akşam yayınlanan programda da yine çok konuşulacak iddialarda bulundu. Özel, 'Kürtler Kur'an ile Türkçe öğrenmişlerdir. PKK o yüzden Kürt medreselerini yok etti. Kürtler'in yaşadığı bölgelerdeki medreseler, ana dili Kırmanci veya Zazaca olan insanların düzgün Türkçe konuşmasına vesile olmuştur. Türkçe Kur'an-ı Kerim'den doğmuş bir dildir. Hem form olarak hem de içerik olarak Kur'an-ı Kerim'den doğmuştur' deyince program sunucusu Hilmi Hacaloğlu 'Orhun Abideleri daha önce dikilmedi mi' diye itiraz etti. Özel ise 'Yanlış biliyorsunuz. Kur'an-ı Kerim Orhun Abideleri dikilmeden nazır oldu" diye konuştu.

Yorum Sizin?

İlginizi Çekebilir