Ünlüler Ümreye Gitti

Gülben Ergen ve Burcu Güneş Umreye Gitti

» Güncel Haber

Hemen Paylaş!

İlk kez kutsal topraklara gideceğini söyleyen Burcu Güneş, Atatürk Havalimanı'nda gazetecilerin soruları üzerine, 1 hafta kadar kutsal topraklarda kalacaklarını belirterek şunları söyledi: ''Güzel bir duygu. Çok heyecanlıyım. İki üç yıldır daha da derinlikli bir şekilde İslam dininin ne kadar özel ve anlamlı bir din olduğunun araştırmalarını yapıyordum. Ama bazı şeylerin tam içeriğini anlamak biraz zaman istiyor. Bundan sonra da artık bunun da vakti geldi herhalde, bir davet geldiğini düşünüyorum.

Çünkü çok üst üste buna benzer hisler yaşamaya başladım. Çocukluğumdan beri dine çok merakım vardı. Allah konusu geçtiği zaman dikkatle dinlerdim, anlamaya çalışırdım. İnsanlar hep 'yaşlanınca hacca gidelim' derler. Ben ne kadar genç yaşta gidilirse o kadar maneviyatın iyi anlaşılacağını düşünüyorum. Özümüzün ruh olduğunu çok iyi kavramış durumdayım. Bu beden gelip geçici, ruhsal anlamdaki, manevi anlamdaki boyutta da çalışmalarıma devam ediyorum. Bunun için de bu günkü en anlamlı ilk ziyaretimi yapacağım''

ALLAH GENÇLERİMİZE NASİP ETSİN

Umre'ye giden ünlüler arasında yer alan şarkıcı İntizar ise, "Geçen sene hacca gitmiştim. Kutsal toprakları ilk gördüğümde 'Rabbim her sene bana buraya gelmeyi nasip et ve hakikatiyle bunu değerlendirmeyi ve yaşamayı nasip et' diye dua etmiştim.

Çok şükür bu sene de gitmek nasip oldu. Allah bütün gençlerimize gençken gitmeyi nasip etsin" diyerek duygularını dile getirdi.


Yorum Sizin?

İlginizi Çekebilir