Zayıflama Çaylarının Zararları

Zayıflama çaylarının da abartıldığı taktirde yarardan çok zararı var.

» Beslenme ve Diyet

Hemen Paylaş!

Ne demişler azı karar, çoğu zarar. Bitkisel zayıflama çaylarında da durum tamamen bu şekilde sevgili hanımlar. Nasıl olsa doğal diyerek dozu abartıp bitkisel zayıflama çaylarına abanmamak gerekiyor. Zayıflama çaylarının da abartıldığı taktirde yarardan çok zararı var. Her doğal, faydalı olacak diye bir şey yok. Doğal olan bitkilerden elde ettiğimiz çayların bile bize bir takım zararlı etkileri oluyor.

Çay ile, bitkisel karışımlar ve otlarla kilo verilmiyor. Bir kere bunu anlamak lazım. Kilo vermek için aldığımız enerjiyi azaltıp, hareketi artırmalıyız. Bitkisel çayların en büyük etkisi kabızlık ve idrar attırma üzerine. İdrar söktürücü ve bağırsak çalıştırıcı bu bitkisel zayıflama çayları bizi doğrudan zayıflatmıyor.

                                         

Uzmanlar bitkisel çaylar açısından bizi uyarıyor ve yanlış kullanılan bitkisel karışımların karaciğer üzerine kesinlikle olumsuz etkisi olduğunu söylüyor. Söylediklerine göre bitkisel desteklerin veya ürünlerin yanlış kullanılmasına bağlı karaciğer hastalıklarında müthiş bir artış var. Bu ürünlerin içinde bulunan bazı toksik kimyasalların karaciğer hücrelerine ciddi zararlar verdiğini söylüyorlar. Özellikle zayıflama çayları olarak satılan ürünlerden çok şikáyetçiler.

İster ekinezya, sarıkantoron, zerdeçal, ister ginseng, deve dikeni, meyan kökü, ısırgan kullanın, bilgisizlik her zaman sorun yaratabiliyor. Bitkisel bir tedavi önerisi ya da koruyucu mucizesi ile karşılaştığınızda biraz “mütereddit” ve “ihtiyatlı” yaklaşmakta fayda var.

Yorum Sizin?

İlginizi Çekebilir